LOT nie chce być PUN PUT-em
Ustawa o imprezach turystycznych jest na tyle uciążliwa, że wielu przedsiębiorców rozważa wprowadzenie korekt w swojej działalności biznesowej, tak aby nie podlegać nowemu prawu.
Czytaj więcej...
O co chodzi w akcji "za pół ceny"
Zbliżają się dziesiąta rocznica pierwszej akcji „Poznań za pół ceny”. O tym, jak się rozwinęła, co dała miastu i jak jest kopiowana przez innych rozmawiamy z jej twórcą, Janem Mazurczakiem.
Czytaj więcej...
Smaki Europy we Wrocławiu
archiwum UM Wrocław Słoneczna pogoda, wakacje na horyzoncie i wiosna w pełni – to najlepszy czas na imprezy plenerowe. A mało która może konkurować z „Europą na widelcu” – festiwalem, który rozpocznie się wkrótce we Wrocławiu.
Czytaj więcej...
Sri Lanka liczy na Polaków
MM Polska jest dla Sri Lanki dość szybko rosnącym rynkiem turystyki przyjazdowej. W Warszawie po raz drugi zagościł roadshow zorganizowany przez Organizację Turystyczną Sri Lanki.
Czytaj więcej...
"Tezy Fedyka" o promocji turystyki
Większa elastyczność, wyeliminowanie dublowania działań i wyraźne określenie wskaźników oraz odpowiedzialności za prowadzone działania – to niektóre z potrzeb naprawy polskiego systemu zarządzania promocją turystyczną.
Czytaj więcej...
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • LOT nie chce być PUN PUT-em
  • O co chodzi w akcji "za pół ceny"
  • Smaki Europy we Wrocławiu
  • Sri Lanka liczy na Polaków
  • "Tezy Fedyka" o promocji turystyki

Reklama

Reklama

środa, 01 lipiec 2015 01:13

Jordania walczy o turystów i zniesie opłaty wizowe

Napisane przez MG
Petra Petra AG

Jordańska Komisja Parlamentarna ds. Usług Publicznych i Turystyki przedstawiła plan całkowitego zniesienia wiz dla wszystkich osób przyjeżdżających do królestwa.

Obecnie opłaty wizowe kosztują 57 dolarów. To tylko jedna z kilku nowych inicjatyw mających za cel ożywienie turystyki w Jordanii. Planowane jest także zniesienie podatku wyjazdowego dla wylatujących z lotniska w Akabie i w Ammanie, w wysokości 21 dolarów, pod warunkiem, że turysta spędzi w Jordanii co najmniej trzy noce.

 

Narodowy przewoźnik Royal Jardanian oferuje zniżki dla wykupujących pakiety – lot i nocleg w Ammanie, Akabie i nad Morzem Martwym.
Turystyka w Jordanii ucierpiała w ostatnim czasie z powodu sytuacji w Syrii, Iraku i Strefie Gazy. Ministerstwo Turystyki i Starożytności Jordanii i Starożytności poinformowało, że liczba gości zagranicznych nocujących, jak i odwiedzających Jordanie na jeden dzień, spadła z 8,2 mln w 2010 roku do 5,3 mln w roku ubiegłym.

Minister turystyki i starożytności, Nayef Al Fayez powiedział: „Musimy podejmować działania. które zachęcą turystów do zaplanowania podróży do Jordanii. Musimy przekonać zagranicznych gości, że Jordania to nie Syria ani Strefa Gazy i że jest u nas bezpiecznie."