Reklama

Reklama

Reklama

środa, 01 lipiec 2015 01:13

Jordania walczy o turystów i zniesie opłaty wizowe

Napisane przez MG
Petra Petra AG

Jordańska Komisja Parlamentarna ds. Usług Publicznych i Turystyki przedstawiła plan całkowitego zniesienia wiz dla wszystkich osób przyjeżdżających do królestwa.

Obecnie opłaty wizowe kosztują 57 dolarów. To tylko jedna z kilku nowych inicjatyw mających za cel ożywienie turystyki w Jordanii. Planowane jest także zniesienie podatku wyjazdowego dla wylatujących z lotniska w Akabie i w Ammanie, w wysokości 21 dolarów, pod warunkiem, że turysta spędzi w Jordanii co najmniej trzy noce.

 

Narodowy przewoźnik Royal Jardanian oferuje zniżki dla wykupujących pakiety – lot i nocleg w Ammanie, Akabie i nad Morzem Martwym.
Turystyka w Jordanii ucierpiała w ostatnim czasie z powodu sytuacji w Syrii, Iraku i Strefie Gazy. Ministerstwo Turystyki i Starożytności Jordanii i Starożytności poinformowało, że liczba gości zagranicznych nocujących, jak i odwiedzających Jordanie na jeden dzień, spadła z 8,2 mln w 2010 roku do 5,3 mln w roku ubiegłym.

Minister turystyki i starożytności, Nayef Al Fayez powiedział: „Musimy podejmować działania. które zachęcą turystów do zaplanowania podróży do Jordanii. Musimy przekonać zagranicznych gości, że Jordania to nie Syria ani Strefa Gazy i że jest u nas bezpiecznie."

Newsletter

Zapisz się na newsletter!

Wypełnij formularz - bądź na bieżąco

Codziennie aktualne informacje i fachowe wiadomości z branży turystycznejWypełnij formularz *Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych, podanych w niniejszym formularzu, w celu wysyłania mi newslettera. Zostałem poinformowany / zostałam poinformowana, że tak wyrażoną zgodę mogę wycofać w dowolnym momencie, a jej wycofanie jest równie łatwe, jak jej wyrażenie.

*Wyrażam zgodę na przetwarzanie mojego adresu e-mail w celu otrzymywania wiadomości marketingowych. Zostałem poinformowany / zostałam poinformowana, że tak wyrażoną zgodę mogę wycofać w dowolnym momencie, a jej wycofanie jest równie łatwe, jak jej wyrażenie.