Reklama

Reklama

Reklama

wtorek, 30 czerwiec 2015 09:19

Irlandia – o 12 proc. więcej turystów

Napisane przez MG
Klify Moher Klify Moher archiwum irelandtourism

W ciągu pierwszych pięciu miesięcy tego roku Irlandie odwiedziło o 12 proc. więcej turystów niż w analogicznym okresie roku 2014.

Minister Transportu, Turystyki i Sportu, Paschal Donohoe, powiedział: „Początek roku był dobry dla sektora turystyki i wszystko zapowiada, że ten rok będzie dla naszej turystyki rekordowy. To piąty rok z rzędu, w którym odnotowujemy wzrost liczby turystów."

Do tej pory rekordowym rokiem w Irlandii był 2007 rok, kiedy odnotowano 7,7 mln gości zagranicznych.
W tym roku odnotowano już ponad 3 mln turystów, w tym o 13,6 proc. więcej niż w ubiegłym roku gości z Ameryki Północnej i o 14 proc. z Europy. Liczba turystów z Wielkiej Brytanii, która jest najważniejszym rynkiem dla Irlandii, wzrosła o 10 proc.

Newsletter

Zapisz się na newsletter!

Wypełnij formularz - bądź na bieżąco

Codziennie aktualne informacje i fachowe wiadomości z branży turystycznejWypełnij formularz *Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych, podanych w niniejszym formularzu, w celu wysyłania mi newslettera. Zostałem poinformowany / zostałam poinformowana, że tak wyrażoną zgodę mogę wycofać w dowolnym momencie, a jej wycofanie jest równie łatwe, jak jej wyrażenie.

*Wyrażam zgodę na przetwarzanie mojego adresu e-mail w celu otrzymywania wiadomości marketingowych. Zostałem poinformowany / zostałam poinformowana, że tak wyrażoną zgodę mogę wycofać w dowolnym momencie, a jej wycofanie jest równie łatwe, jak jej wyrażenie.