Reklama

Reklama

Reklama

wtorek, 16 czerwiec 2015 17:31

Jordania – 15 proc. mniejsze wpływy z turystyki

Napisane przez AG
Petra Petra AG

W pierwszym kwartale tego roku przychody z turystyki w Jordanii zmalały o 15 proc. w porównaniu z pierwszymi trzema miesiącami roku 2014.

Minister turystyki Nayef al-Fayez, powiedział: „Turyści wciąż się boją konfliktów w tym regionie. Przecież my nie jesteśmy częścią tych problemów i konfliktów, jednak płacimy cenę za nasze położenie."

Nayef ogłosił rozpoczęcie akcji reklamowej promującej Petrę, najbardziej rozpoznawalną atrakcję turystyczna Jordanii oraz pobyty nad Morzem Martwym.
W pierwszym kwartale przychody z turystyki w Jordanii wyniosły 1,2 mld dolarów. W całym zeszłym roku – 4,4 mld dolarów. Kraj odwiedziło w 2014 roku 5,5 mln gości. Turystyka w Jordanii stanowi 14 proc. PKB.

Newsletter

Zapisz się na newsletter!

Wypełnij formularz - bądź na bieżąco

Codziennie aktualne informacje i fachowe wiadomości z branży turystycznejWypełnij formularz *Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych, podanych w niniejszym formularzu, w celu wysyłania mi newslettera. Zostałem poinformowany / zostałam poinformowana, że tak wyrażoną zgodę mogę wycofać w dowolnym momencie, a jej wycofanie jest równie łatwe, jak jej wyrażenie.

*Wyrażam zgodę na przetwarzanie mojego adresu e-mail w celu otrzymywania wiadomości marketingowych. Zostałem poinformowany / zostałam poinformowana, że tak wyrażoną zgodę mogę wycofać w dowolnym momencie, a jej wycofanie jest równie łatwe, jak jej wyrażenie.