Reklama

Reklama

Reklama

wtorek, 16 czerwiec 2015 09:49

Peru – 1,13 mln turystów w I kwartale

Napisane przez MG
Peru – 1,13 mln turystów w I kwartale materiały prasowe

Liczba turystów odwiedzających Peru w pierwszym kwartale tego roku wzrosła, w porównaniu z analogicznym okresem 2014 roku o 8,4 proc.

Minister Handlu Zagranicznego i Turystyki, Magali Silva powiedziała: „Bardzo nas cieszy wzrost liczby gości z Chile, aż o 16,4 proc. Było ich w tym okresie 50 821. Widoczne są efekty naszej akcji promocyjnej w głównych miastach Chile."

Z innych krajów Ameryki łacińskiej również odnotowano wzrosty liczby gości: z Ekwadoru – o 10,9 proc., Argentyny – o 8,4 proc., Meksyku – o 8,2 proc., Kolumbii – 7,4 proc., Brazylii – 3,7 proc. Turyści z krajów Ameryki Łacińskiej stanowią 54,6 proc. wszystkich odwiedzających Peru.
Z innych kontynentów odnotowano znaczny wzrost liczby turystów z Korei Południowej – o 59 proc., z Włoch – o 9,3 proc., Wielkiej Brytanii – o 6,3 proc., Niemiec – o 6,9 proc., Hiszpanii – o 6,4 proc. Ameryka Północna jest drugim rynkiem co do wielkości, wzrost liczby gości wynosił 14 proc.

Newsletter

Zapisz się na newsletter!

Wypełnij formularz - bądź na bieżąco

Codziennie aktualne informacje i fachowe wiadomości z branży turystycznejWypełnij formularz *Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych, podanych w niniejszym formularzu, w celu wysyłania mi newslettera. Zostałem poinformowany / zostałam poinformowana, że tak wyrażoną zgodę mogę wycofać w dowolnym momencie, a jej wycofanie jest równie łatwe, jak jej wyrażenie.

*Wyrażam zgodę na przetwarzanie mojego adresu e-mail w celu otrzymywania wiadomości marketingowych. Zostałem poinformowany / zostałam poinformowana, że tak wyrażoną zgodę mogę wycofać w dowolnym momencie, a jej wycofanie jest równie łatwe, jak jej wyrażenie.