Reklama

Reklama

Reklama

poniedziałek, 15 czerwiec 2015 20:31

450 lat Hiszpańskiej Dworskiej Szkoły Jazdy Konnej w Wiedniu

Napisane przez AG
450 lat Hiszpańskiej Dworskiej Szkoły Jazdy Konnej w Wiedniu christian pichler

W 2015 roku Hiszpańska Dworska Szkoła Jazdy Konnej w Wiedniu obchodzi swoje 450-lecie. Z tej okazji organizowane będą pokazy galowe na wiedeńskim Heldenplatz.

Pierwsza wiadomość dotycząca miejsca, które później nazwano Hiszpańską Dworską Szkołą Jazdy Konnej, datowana jest na 20 września 1565 roku. W dokumencie, na którym widnieje ta właśnie data, wymieniona jest kwota 100 guldenów z przeznaczeniem na budowę placu „Thumblplatz" w ogrodach przy „Purgkh alhie". Na terenie dzisiejszego Josefsplatz, w pobliżu pałacu Hofburg powstał wówczas maneż otwarty z placem turniejowym.

Z okazji uroczystości obchodów jubileuszu 450-lecia w dniu 26 czerwca 2015 o godz. 19:00 odbędzie się pokaz jubileuszowy przed kancelarią prezydenta na Heldenplatz. Specjalnie w tym celu do Wiednia przyjadą konie z Królewsko-Andaluzyjskiej Szkoły Jazdy z Jerez, które wspólnie z końmi lipicańskimi z Hiszpańskiej Dworskiej Szkoła Jazdy Konnej wystąpią w specjalnej prezentacji klasycznej sztuki jazdy konnej. Następnie będzie miał miejsce uroczysty bal Fête Impériale w pałacu Hofburg.

Kolejne przedstawienie odbędzie się 27 czerwca 2015 o godz. 19.00. Próba generalna zaplanowana jest na 25 czerwca, godz. 19.00.
www.srs.at

Newsletter

Zapisz się na newsletter!

Wypełnij formularz - bądź na bieżąco

Codziennie aktualne informacje i fachowe wiadomości z branży turystycznejWypełnij formularz *Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych, podanych w niniejszym formularzu, w celu wysyłania mi newslettera. Zostałem poinformowany / zostałam poinformowana, że tak wyrażoną zgodę mogę wycofać w dowolnym momencie, a jej wycofanie jest równie łatwe, jak jej wyrażenie.

*Wyrażam zgodę na przetwarzanie mojego adresu e-mail w celu otrzymywania wiadomości marketingowych. Zostałem poinformowany / zostałam poinformowana, że tak wyrażoną zgodę mogę wycofać w dowolnym momencie, a jej wycofanie jest równie łatwe, jak jej wyrażenie.