O co chodzi w akcji "za pół ceny"
Zbliżają się dziesiąta rocznica pierwszej akcji „Poznań za pół ceny”. O tym, jak się rozwinęła, co dała miastu i jak jest kopiowana przez innych rozmawiamy z jej twórcą, Janem Mazurczakiem.
Czytaj więcej...
Smaki Europy we Wrocławiu
archiwum UM Wrocław Słoneczna pogoda, wakacje na horyzoncie i wiosna w pełni – to najlepszy czas na imprezy plenerowe. A mało która może konkurować z „Europą na widelcu” – festiwalem, który rozpocznie się wkrótce we Wrocławiu.
Czytaj więcej...
Best Reisen: tania ezgotyka
Best Reisen Group udowadnia, że dzięki nowej strategii produktowej wyjazdy do dalekich krajów nie muszą być drogie.
Czytaj więcej...
Sri Lanka liczy na Polaków
MM Polska jest dla Sri Lanki dość szybko rosnącym rynkiem turystyki przyjazdowej. W Warszawie po raz drugi zagościł roadshow zorganizowany przez Organizację Turystyczną Sri Lanki.
Czytaj więcej...
"Tezy Fedyka" o promocji turystyki
Większa elastyczność, wyeliminowanie dublowania działań i wyraźne określenie wskaźników oraz odpowiedzialności za prowadzone działania – to niektóre z potrzeb naprawy polskiego systemu zarządzania promocją turystyczną.
Czytaj więcej...
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • O co chodzi w akcji "za pół ceny"
  • Smaki Europy we Wrocławiu
  • Best Reisen: tania ezgotyka
  • Sri Lanka liczy na Polaków
  • "Tezy Fedyka" o promocji turystyki

Reklama

Reklama

poniedziałek, 15 czerwiec 2015 20:31

450 lat Hiszpańskiej Dworskiej Szkoły Jazdy Konnej w Wiedniu

Napisane przez AG
450 lat Hiszpańskiej Dworskiej Szkoły Jazdy Konnej w Wiedniu christian pichler

W 2015 roku Hiszpańska Dworska Szkoła Jazdy Konnej w Wiedniu obchodzi swoje 450-lecie. Z tej okazji organizowane będą pokazy galowe na wiedeńskim Heldenplatz.

Pierwsza wiadomość dotycząca miejsca, które później nazwano Hiszpańską Dworską Szkołą Jazdy Konnej, datowana jest na 20 września 1565 roku. W dokumencie, na którym widnieje ta właśnie data, wymieniona jest kwota 100 guldenów z przeznaczeniem na budowę placu „Thumblplatz" w ogrodach przy „Purgkh alhie". Na terenie dzisiejszego Josefsplatz, w pobliżu pałacu Hofburg powstał wówczas maneż otwarty z placem turniejowym.

Z okazji uroczystości obchodów jubileuszu 450-lecia w dniu 26 czerwca 2015 o godz. 19:00 odbędzie się pokaz jubileuszowy przed kancelarią prezydenta na Heldenplatz. Specjalnie w tym celu do Wiednia przyjadą konie z Królewsko-Andaluzyjskiej Szkoły Jazdy z Jerez, które wspólnie z końmi lipicańskimi z Hiszpańskiej Dworskiej Szkoła Jazdy Konnej wystąpią w specjalnej prezentacji klasycznej sztuki jazdy konnej. Następnie będzie miał miejsce uroczysty bal Fête Impériale w pałacu Hofburg.

Kolejne przedstawienie odbędzie się 27 czerwca 2015 o godz. 19.00. Próba generalna zaplanowana jest na 25 czerwca, godz. 19.00.
www.srs.at