Reklama

Reklama

Reklama

środa, 10 czerwiec 2015 10:28

Iran - ponad 7 mld dolarów z turystyki

Napisane przez AG
Masoud Soltanifar Masoud Soltanifar materiały prasowe

Roczne przychody z turystyki w Iranie wyniosły w ubiegłym roku 7,5 mld dolarów.

Minister ds. turystyki i kultury Iranu Masoud Soltanifar, powiedział: „W ostatnich latach, każdego roku odwiedza nas ok. 5,1 mln turystów. Połowa z nich odwiedza miejsca kultu religijnego i pielgrzymkowe. Naszym celem jest osiągnięcie w 2025 roku 20 mln turystów. Liczymy, ze przychody z turystyki osiągną wtedy 30 mld rocznie. Około 12 mln z tych turystów będzie pochodziło z innych krajów muzułmańskich, liczymy też na turystów z Europy, Azji Płd-Wsch,, Chin i Rosji. Naszym wielkim atutem są tysiące zabytków. Jesteśmy też pierwszym na Bliskim Wschodzie i czwartym w Azji krajem, pod względem liczby zabytków znajdujących się na Liście Światowego Dziedzictwa UNESCO, mamy ich 17."

Newsletter

Zapisz się na newsletter!

Wypełnij formularz - bądź na bieżąco

Codziennie aktualne informacje i fachowe wiadomości z branży turystycznejWypełnij formularz *Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych, podanych w niniejszym formularzu, w celu wysyłania mi newslettera. Zostałem poinformowany / zostałam poinformowana, że tak wyrażoną zgodę mogę wycofać w dowolnym momencie, a jej wycofanie jest równie łatwe, jak jej wyrażenie.

*Wyrażam zgodę na przetwarzanie mojego adresu e-mail w celu otrzymywania wiadomości marketingowych. Zostałem poinformowany / zostałam poinformowana, że tak wyrażoną zgodę mogę wycofać w dowolnym momencie, a jej wycofanie jest równie łatwe, jak jej wyrażenie.