Reklama

Reklama

Reklama

środa, 18 grudzień 2013 14:33

Nowa kolejka gondolowa w Tatrzańskiej Łomnicy

Napisane przez AG
Nowa gondola 15-osobowa w Tatrzańskiej Łomnicy Nowa gondola 15-osobowa w Tatrzańskiej Łomnicy archiwum SACR

14 grudnia została oddana do dyspozycji 15-osobowa kolej gondolowa w ośrodku narciarskim Tatrzańska Łomnica.

Nowa kolej gondolowa kursuje na trasie od stacji pośredniej START do ŁOMNICKIEGO STAWU. Nowa kolej linowa zastąpiła już wysłużoną 4-osobową kolej gondolową, która kursowała od 1995 roku i przewiozła ponad 6 milionów turystów. Nowe gondole są bardziej odporne na podmuchy wiatru w związku z czym znacząco poprawił się komfort i bezpieczeństwo dla narciarzy. Nowa kolej gondolowa umożliwia jazdę przy wietrze o prędkości do 90 km/godz. Na trasie START - SKALNATE PLESO kursuje 37 kabin.
Całkowity koszt budowy 15-osobowej kolejki gondolowej wynosi ponad 10 milionów Euro. Przepustowość kolejki to 2400 osób na godzinę a trasę o długości ponad dwóch kilometrów i przewyższeniu 598 metrów wagonik pokonuje w 7 minut 7 sekund

Newsletter

Zapisz się na newsletter!

Wypełnij formularz - bądź na bieżąco

Codziennie aktualne informacje i fachowe wiadomości z branży turystycznejWypełnij formularz *Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych, podanych w niniejszym formularzu, w celu wysyłania mi newslettera. Zostałem poinformowany / zostałam poinformowana, że tak wyrażoną zgodę mogę wycofać w dowolnym momencie, a jej wycofanie jest równie łatwe, jak jej wyrażenie.

*Wyrażam zgodę na przetwarzanie mojego adresu e-mail w celu otrzymywania wiadomości marketingowych. Zostałem poinformowany / zostałam poinformowana, że tak wyrażoną zgodę mogę wycofać w dowolnym momencie, a jej wycofanie jest równie łatwe, jak jej wyrażenie.