Reklama

Reklama

Reklama

środa, 10 czerwiec 2015 09:52

Coraz mniej Rosjan wyjeżdża za granicę

Napisane przez AG

Liczba Rosjan wyjeżdżających turystycznie za granicę w pierwszym kwartale tego roku, zmalała o 40,3 proc. (1,3 mln), w porównaniu z analogicznym okresem ubiegłego roku.

W pierwszych trzech miesiącach za granicę wyjechało 1 899 506 Rosjan, w ubiegłym roku odnotowano ich 3 181 916.
Najwięcej straciły na spadku liczby turystów z Rosji: Hiszpania (spadek liczby Rosjan o 41 proc.), Włochy (31 proc.) i Grecja (29 proc.). Turcja odnotowała o 36 proc. mniej gości z Rosji, zaś Egipt – o 26 proc.
Nie zmieniła się praktycznie liczba turystów odwiedzających Rosję w I kwartale. W ubiegłym roku odnotowano ich 257 280, w tym – 255 324 (spadek o minus 0,76 proc.).

Newsletter

Zapisz się na newsletter!

Wypełnij formularz - bądź na bieżąco

Codziennie aktualne informacje i fachowe wiadomości z branży turystycznejWypełnij formularz *Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych, podanych w niniejszym formularzu, w celu wysyłania mi newslettera. Zostałem poinformowany / zostałam poinformowana, że tak wyrażoną zgodę mogę wycofać w dowolnym momencie, a jej wycofanie jest równie łatwe, jak jej wyrażenie.

*Wyrażam zgodę na przetwarzanie mojego adresu e-mail w celu otrzymywania wiadomości marketingowych. Zostałem poinformowany / zostałam poinformowana, że tak wyrażoną zgodę mogę wycofać w dowolnym momencie, a jej wycofanie jest równie łatwe, jak jej wyrażenie.