Reklama

Reklama

Reklama

środa, 03 czerwiec 2015 12:36

Tunezja – będzie się działo w długi weekend

Napisane przez AG
Festiwal na Dżerbie Festiwal na Dżerbie archiwum ONTT

Turyści udający się do Tunezji z początkiem czerwca będą mieli okazję wziąć udział m.in. w Festiwalu na Dżerbie lub wyścigach Formuły 1 w Monastyrze.

W dniach 6 i 7 czerwca, trzeci rok z rzędu odbędzie się festiwal, który ma zgromadzić mieszkańców wyspy wywodzących się zarówno z ludności arabskiej, chrześcijańskiej jak i żydowskiej, jak również przebywających na wyspie turystów z całego świata.

Program wydarzenia „Dżerba- Ziemia Pokoju i Tolerancji":
Sobota, 6 czerwca - godz. 16.00 warsztaty rzeźbiarskie z elementami eko-designu. Godz.18.00 prezentacja stworzonej przez artystów tunezyjskich i zagranicznych rzeźby Pokoju i Tolerancji. Niedziela, 7 czerwca - godz 10.00 animacje dla dzieci i dorosłych, stworzenie długiego łańcucha ludzi trzymających się za ręce na plaży. Po południu - w stolicy wyspy Houmt Souk, o godz. 16.00 rozpoczną się spotkanie i prezentacje artystów i rzemieślników z czterech kontynentów (pokazy muzyki, tańca, rzemiosło, śpiew, pokazy magii). O 20.00 wszyscy są zaproszeni do portu w Houmt Souk, aby wziąć udział w koncercie na rzecz pokoju w wykonaniu artystów zarówno z Tunezji, jak i zagranicznych gości, którym towarzyszyć będzie orkiestra Djerba International.

Osoby spędzające wakacje na kontynencie, w okolicy Monastir, Skanes czy Sousse i lubiące sportowe emocje będą mogły obejrzeć pierwsze na kontynencie afrykańskim wyścigi Formuły 1, które odbywają się w okolicy lotniska w Monastyrze. Logując się na stronie http://www.beinairrace.com/ można otrzymać bezpłatną wejściówkę na to wydarzenie.