LOT nie chce być PUN PUT-em
Ustawa o imprezach turystycznych jest na tyle uciążliwa, że wielu przedsiębiorców rozważa wprowadzenie korekt w swojej działalności biznesowej, tak aby nie podlegać nowemu prawu.
Czytaj więcej...
O co chodzi w akcji "za pół ceny"
Zbliżają się dziesiąta rocznica pierwszej akcji „Poznań za pół ceny”. O tym, jak się rozwinęła, co dała miastu i jak jest kopiowana przez innych rozmawiamy z jej twórcą, Janem Mazurczakiem.
Czytaj więcej...
Smaki Europy we Wrocławiu
archiwum UM Wrocław Słoneczna pogoda, wakacje na horyzoncie i wiosna w pełni – to najlepszy czas na imprezy plenerowe. A mało która może konkurować z „Europą na widelcu” – festiwalem, który rozpocznie się wkrótce we Wrocławiu.
Czytaj więcej...
Sri Lanka liczy na Polaków
MM Polska jest dla Sri Lanki dość szybko rosnącym rynkiem turystyki przyjazdowej. W Warszawie po raz drugi zagościł roadshow zorganizowany przez Organizację Turystyczną Sri Lanki.
Czytaj więcej...
"Tezy Fedyka" o promocji turystyki
Większa elastyczność, wyeliminowanie dublowania działań i wyraźne określenie wskaźników oraz odpowiedzialności za prowadzone działania – to niektóre z potrzeb naprawy polskiego systemu zarządzania promocją turystyczną.
Czytaj więcej...
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • LOT nie chce być PUN PUT-em
  • O co chodzi w akcji "za pół ceny"
  • Smaki Europy we Wrocławiu
  • Sri Lanka liczy na Polaków
  • "Tezy Fedyka" o promocji turystyki

Reklama

Reklama

środa, 03 czerwiec 2015 11:12

Barcelona – burmistrz chce ograniczenia liczby turystów

Napisane przez AG
Bulwar La Rambla w Barcelonie Bulwar La Rambla w Barcelonie AG

Nowy burmistrz Barcelony, Ada Colau planuje wprowadzenie ograniczenie liczby turystów odwiedzających miasto.

 

Coalu powiedziała: „Jeśli nie chcemy skończyć jak Wenecja, będziemy musieli wprowadzić jakieś limity gości odwiedzających Barcelonę. Nie wiem jak długo jeszcze miasto będzie wytrzymywać wzrost liczby turystów."

Colau została wybrana burmistrzem w ubiegłym miesiącu, kiedy jej partia wygrała lokalne wybory. O tej pory głosi plan zrównoważonego rozwoju turystyki w Barcelonie, tak by nie utrudniała ona życia mieszkańcom miasta. Chciałaby na przykład limitować wstęp dużych grup turystycznych do niektórych szczególnie popularnych części starej części miasta.

Liczba turystów odwiedzających stolicę Katalonii wzrasta ciągle od 15 lat. W 2000 roku było ich 3,14 mln, zaś w 2013 już 7,57 mln. Z tego ponad sześć milionów stanowili goście zagraniczni.

W kwietniu miasto ogłosiło zakaz wchodzenia większych niż 15-osobowych grup na bulwar La Rambla. W piątki i soboty, między 8 rano a 15, miejscowi robią tu zakupy i miasto uważa, że powinna być ograniczona liczba dużych grup turystycznych.
We wrześniu ubiegłego kilka razy mieszkańcy Barcelony urządzali demonstracje przeciwko nadmiernej obecności turystów. Między innymi 300 osób urządziło hałaśliwą demonstrację pod Sagrada Familia.