Reklama

Reklama

Reklama

środa, 03 czerwiec 2015 11:12

Barcelona – burmistrz chce ograniczenia liczby turystów

Napisane przez AG
Bulwar La Rambla w Barcelonie Bulwar La Rambla w Barcelonie AG

Nowy burmistrz Barcelony, Ada Colau planuje wprowadzenie ograniczenie liczby turystów odwiedzających miasto.

 

Coalu powiedziała: „Jeśli nie chcemy skończyć jak Wenecja, będziemy musieli wprowadzić jakieś limity gości odwiedzających Barcelonę. Nie wiem jak długo jeszcze miasto będzie wytrzymywać wzrost liczby turystów."

Colau została wybrana burmistrzem w ubiegłym miesiącu, kiedy jej partia wygrała lokalne wybory. O tej pory głosi plan zrównoważonego rozwoju turystyki w Barcelonie, tak by nie utrudniała ona życia mieszkańcom miasta. Chciałaby na przykład limitować wstęp dużych grup turystycznych do niektórych szczególnie popularnych części starej części miasta.

Liczba turystów odwiedzających stolicę Katalonii wzrasta ciągle od 15 lat. W 2000 roku było ich 3,14 mln, zaś w 2013 już 7,57 mln. Z tego ponad sześć milionów stanowili goście zagraniczni.

W kwietniu miasto ogłosiło zakaz wchodzenia większych niż 15-osobowych grup na bulwar La Rambla. W piątki i soboty, między 8 rano a 15, miejscowi robią tu zakupy i miasto uważa, że powinna być ograniczona liczba dużych grup turystycznych.
We wrześniu ubiegłego kilka razy mieszkańcy Barcelony urządzali demonstracje przeciwko nadmiernej obecności turystów. Między innymi 300 osób urządziło hałaśliwą demonstrację pod Sagrada Familia.

Newsletter

Zapisz się na newsletter!

Wypełnij formularz - bądź na bieżąco

Codziennie aktualne informacje i fachowe wiadomości z branży turystycznejWypełnij formularz *Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych, podanych w niniejszym formularzu, w celu wysyłania mi newslettera. Zostałem poinformowany / zostałam poinformowana, że tak wyrażoną zgodę mogę wycofać w dowolnym momencie, a jej wycofanie jest równie łatwe, jak jej wyrażenie.

*Wyrażam zgodę na przetwarzanie mojego adresu e-mail w celu otrzymywania wiadomości marketingowych. Zostałem poinformowany / zostałam poinformowana, że tak wyrażoną zgodę mogę wycofać w dowolnym momencie, a jej wycofanie jest równie łatwe, jak jej wyrażenie.