Reklama

Reklama

Reklama

poniedziałek, 01 czerwiec 2015 22:51

Cypryjska turystyka - najlepszy wynik od dekady

Napisane przez AG
Plaża Afrodyty na Cyprze Plaża Afrodyty na Cyprze AG

W marcu tego roku przychody z turystyki na Cyprze wyniosły 65 mln euro, to jest o 15 proc. więcej niż w marcu 2014 roku (wtedy było 56,5 mln euro).

Liczba turystów na Wyspie Afrodyty w marcu wzrosła o 27,5 proc. w stosunku do marca ubiegłego roku.
W pierwszych czterech miesiącach tego roku, przychody branży turystycznej, w porównaniu do analogicznego okresu roku ubiegłego, wzrosły o 4,9 proc. i wyniosły 124,3 mln euro (rok temu – 118,5 mln).
Średnio turyści przebywali na Cyprze 9,6 dnia, wydawali zaś 69,36 euro dziennie. Najwięcej wydawali Libańczycy – średnio 143,03 euro, podczas gdy Grecy – 43,71 euro.
W zeszłym roku przychody z turystyki wyniosły 2,02 mld euro, to jest o 2,8 proc. więcej niż w 2013 roku. To był pierwszy udany rok od kryzysowego roku 2009. Jednocześnie był to rekordowy rok od dekady. Do tej pory najlepszy w historii był rok 2001 – Cypr odwiedziło wtedy 2,69 mln turystów, którzy zostawili 2,17 mld euro. Turystyka stanowi 12 proc. PKB Cypru.

Newsletter

Zapisz się na newsletter!

Wypełnij formularz - bądź na bieżąco

Codziennie aktualne informacje i fachowe wiadomości z branży turystycznejWypełnij formularz *Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych, podanych w niniejszym formularzu, w celu wysyłania mi newslettera. Zostałem poinformowany / zostałam poinformowana, że tak wyrażoną zgodę mogę wycofać w dowolnym momencie, a jej wycofanie jest równie łatwe, jak jej wyrażenie.

*Wyrażam zgodę na przetwarzanie mojego adresu e-mail w celu otrzymywania wiadomości marketingowych. Zostałem poinformowany / zostałam poinformowana, że tak wyrażoną zgodę mogę wycofać w dowolnym momencie, a jej wycofanie jest równie łatwe, jak jej wyrażenie.