Reklama

Reklama

Reklama

czwartek, 28 maj 2015 09:28

Szkocja - rekordowa liczba turystów odwiedziła destylarnie

Napisane przez AG
Szkocja - rekordowa liczba turystów odwiedziła destylarnie archiwum SWA

Szkockie Stowarzyszenie Whisky (SWA) ogłosiło, że w ubiegłym roku 54 gorzelnie produkujące whisky o otwarte dla zwiedzających, odwiedziło ponad 1,5 mln gości. To o 6 proc. więcej niż rok wcześniej.

Statystyczny gość gorzelni wydał ok. 50 zł , to jest dwa razy więcej niż pięć lat temu.
Najwięcej turystów odnotowano ze Szkocji, poza tym z Wielkiej Brytanii, Niemiec, Stanów Zjednoczonych i Francji.

Julie Hesketh-Laird, wiceprezes Scotch Whisky Association, powiedziała: „W Szkocji, w Roku Jedzenia i Picia, nasze gorzelnie mają dużo więcej niż w zeszłym roku rezerwacji na zwiedzanie gorzelni produkujących oryginalną whisky. Coraz więcej turystów jest zainteresowanych wykładami i pokazami."

Newsletter

Zapisz się na newsletter!

Wypełnij formularz - bądź na bieżąco

Codziennie aktualne informacje i fachowe wiadomości z branży turystycznejWypełnij formularz *Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych, podanych w niniejszym formularzu, w celu wysyłania mi newslettera. Zostałem poinformowany / zostałam poinformowana, że tak wyrażoną zgodę mogę wycofać w dowolnym momencie, a jej wycofanie jest równie łatwe, jak jej wyrażenie.

*Wyrażam zgodę na przetwarzanie mojego adresu e-mail w celu otrzymywania wiadomości marketingowych. Zostałem poinformowany / zostałam poinformowana, że tak wyrażoną zgodę mogę wycofać w dowolnym momencie, a jej wycofanie jest równie łatwe, jak jej wyrażenie.