Reklama

Reklama

Reklama

środa, 20 maj 2015 09:56

Egipt chce 20 mln turystów w 2020 roku

Napisane przez AG
Kolosy Memnona Kolosy Memnona AG

W pierwszym kwartale tego roku liczba turystów odwiedzających Egipt wzrosła w porównaniu z analogicznym okresem roku 2014, o 6,9 proc.

Minister turystyki Egiptu, Khaled Ramy, powiedział: „Nasz plan strategiczny zakłada osiągnięcie do roku 2020, liczby 20 milionów turystów. Oznacza to, że w ciągu najbliższych czterech i pół roku musimy corocznie osiągać dwucyfrowy wzrost liczby gości. W tym roku prognozy są optymistyczne, liczba rezerwacji na sezon letni jest wyższa od ubiegłorocznej o 15 – 20 proc. Mam nadzieję, że w przyszłym roku osiągniemy liczbę turystów z roku 2010 (był to rekordowy rok dla turystyki egipskiej – 14,7 mln turystów).

Przypomnijmy, że w tak udanym dla nas roku 2010, dochody z turystyki wyniosły 12,5 mld dolarów, w ubiegłym roku osiągnęły tylko 7,3 mld. Chcemy, by w 2020 roku wyniosły one 26 mld. Jak tego dokonać. Przede wszystkim chcemy wydłużyć średni czas pobytu w Egipcie. Chcemy wypromować dwutygodniowe wakacje: tydzień rejsu po Nilu i tydzień odpoczynku nad Morzem. Chcemy również doprowadzić do zwiększenia średnich wydatków turystów w naszym kraju, w ubiegłym roku wydawali oni średnio 77 dolarów na dzień, naszym celem jest 100 dolarów."

Newsletter

Zapisz się na newsletter!

Wypełnij formularz - bądź na bieżąco

Codziennie aktualne informacje i fachowe wiadomości z branży turystycznejWypełnij formularz *Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych, podanych w niniejszym formularzu, w celu wysyłania mi newslettera. Zostałem poinformowany / zostałam poinformowana, że tak wyrażoną zgodę mogę wycofać w dowolnym momencie, a jej wycofanie jest równie łatwe, jak jej wyrażenie.

*Wyrażam zgodę na przetwarzanie mojego adresu e-mail w celu otrzymywania wiadomości marketingowych. Zostałem poinformowany / zostałam poinformowana, że tak wyrażoną zgodę mogę wycofać w dowolnym momencie, a jej wycofanie jest równie łatwe, jak jej wyrażenie.