Reklama

Reklama

Reklama

poniedziałek, 18 maj 2015 09:26

Zapowiada sę kolejny dobry rok Dubrownika

Napisane przez AG
Panorama starej części Dubrownika Panorama starej części Dubrownika AG

W 2014 roku Dubrownik odwiedziło 863 801 turystów, o 12 proc. więcej niż w roku 2013. Wykupili oni 3,1 mln noclegów. Ten rok znowu zapowiada się rekordowo.

W pierwszych czterech miesiącach 2015 roku miasto odwiedziło 106 029 turystów, o 9 proc. więcej niż w analogicznym okresie roku ubiegłego. Liczba wykupionych noclegów wzrosła również o 9 proc. i osiągnęła 293 893.

Oprócz gości z Chorwacji, najwięcej gości w tych pierwszych miesiącach tego roku, przyjechało z Wielkiej Brytanii, Stanów Zjednoczonych, Korei Południowej, Niemiec, Francji, Hiszpanii, Japonii i Finlandii.

Izba Turystyki Dubrownika prowadzi od pewnego czasu kampanię „Dubrownik – miasto na wszystkie pory roku" i już ostatniej zimy widać było jej pierwsze efekty. Liczba turystów z Chin wzrosła 0 46 proc, ze Stanów Zjednoczonych – o 38 proc., z Austrii o 31 proc.

Newsletter

Zapisz się na newsletter!

Wypełnij formularz - bądź na bieżąco

Codziennie aktualne informacje i fachowe wiadomości z branży turystycznejWypełnij formularz *Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych, podanych w niniejszym formularzu, w celu wysyłania mi newslettera. Zostałem poinformowany / zostałam poinformowana, że tak wyrażoną zgodę mogę wycofać w dowolnym momencie, a jej wycofanie jest równie łatwe, jak jej wyrażenie.

*Wyrażam zgodę na przetwarzanie mojego adresu e-mail w celu otrzymywania wiadomości marketingowych. Zostałem poinformowany / zostałam poinformowana, że tak wyrażoną zgodę mogę wycofać w dowolnym momencie, a jej wycofanie jest równie łatwe, jak jej wyrażenie.