Reklama

Reklama

Reklama

czwartek, 14 maj 2015 15:47

Emiraty stawiają na turystykę wellness

Napisane przez AG
Emiraty stawiają na turystykę wellness archiwum dubajwellnesscentrum

Turystyka wellness stanowi już 6 proc. wszystkich przyjazdów do Dubaju, a przynosi 14 proc. dochodów z turystyki.

Anni Hood, dyrektor ds. turystyki wellness Wellness w Globalnego Instytutcie Globalnego Wellness, powiedziała: „Turystyka wellnes będzie do roku 2017 rosnąc o 9 proc. rocznie. Starzenie się społeczeństw, niezdrowy tryb życia, wzrost liczby zachorowań na przewlekłe choroby, stres związany z nowoczesnym trybem życia – to wszystko napędza ten sektor usług."

Fachowcy szacują, że światowy rynek spa i wellness wart był dwa lata temu ok 3,4 biliona dolarów. Z kolei, według światowych prognoz, liczba mieszkańców globu w wieku powyżej 60 roku życia, podwoi się. Wydatki na opiekę medyczną od roku 2001 do 2020 potroją się i osiągną sumę 10 bilionów dolarów.
Zjednoczone Emiraty Arabskie podwoiły od roku 2007 swoją ofertę SPA i wellness.

Hood powiedziała: „W regionie znajduje się wiele luksusowych hoteli, które wychodząc naprzeciw pragnieniom odwiedzjących je biznesmenów, rozbudowały zaplecze wellness."

W 2013 roku, 566 ośrodków w ZEA, zatrudniało 18 251 osób przychody wyniosły 581,6 mln dolarów.

Newsletter

Zapisz się na newsletter!

Wypełnij formularz - bądź na bieżąco

Codziennie aktualne informacje i fachowe wiadomości z branży turystycznejWypełnij formularz *Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych, podanych w niniejszym formularzu, w celu wysyłania mi newslettera. Zostałem poinformowany / zostałam poinformowana, że tak wyrażoną zgodę mogę wycofać w dowolnym momencie, a jej wycofanie jest równie łatwe, jak jej wyrażenie.

*Wyrażam zgodę na przetwarzanie mojego adresu e-mail w celu otrzymywania wiadomości marketingowych. Zostałem poinformowany / zostałam poinformowana, że tak wyrażoną zgodę mogę wycofać w dowolnym momencie, a jej wycofanie jest równie łatwe, jak jej wyrażenie.