LOT nie chce być PUN PUT-em
Ustawa o imprezach turystycznych jest na tyle uciążliwa, że wielu przedsiębiorców rozważa wprowadzenie korekt w swojej działalności biznesowej, tak aby nie podlegać nowemu prawu.
Czytaj więcej...
O co chodzi w akcji "za pół ceny"
Zbliżają się dziesiąta rocznica pierwszej akcji „Poznań za pół ceny”. O tym, jak się rozwinęła, co dała miastu i jak jest kopiowana przez innych rozmawiamy z jej twórcą, Janem Mazurczakiem.
Czytaj więcej...
Smaki Europy we Wrocławiu
archiwum UM Wrocław Słoneczna pogoda, wakacje na horyzoncie i wiosna w pełni – to najlepszy czas na imprezy plenerowe. A mało która może konkurować z „Europą na widelcu” – festiwalem, który rozpocznie się wkrótce we Wrocławiu.
Czytaj więcej...
Sri Lanka liczy na Polaków
MM Polska jest dla Sri Lanki dość szybko rosnącym rynkiem turystyki przyjazdowej. W Warszawie po raz drugi zagościł roadshow zorganizowany przez Organizację Turystyczną Sri Lanki.
Czytaj więcej...
"Tezy Fedyka" o promocji turystyki
Większa elastyczność, wyeliminowanie dublowania działań i wyraźne określenie wskaźników oraz odpowiedzialności za prowadzone działania – to niektóre z potrzeb naprawy polskiego systemu zarządzania promocją turystyczną.
Czytaj więcej...
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • LOT nie chce być PUN PUT-em
  • O co chodzi w akcji "za pół ceny"
  • Smaki Europy we Wrocławiu
  • Sri Lanka liczy na Polaków
  • "Tezy Fedyka" o promocji turystyki

Reklama

Reklama

środa, 29 kwiecień 2015 13:23

Hiszpania – rekordowy I kwartał

Napisane przez AG
Park Gaudiego w Barcelonie Park Gaudiego w Barcelonie AG

W pierwszych trzech miesiącach tego roku, Hiszpanię odwiedziło 10,6 mln turystów, oznacza to wzrost o 5,3 proc. w stosunku do pierwszego kwartału roku 2014.

Największy wzrost liczby turystów w porównaniu do roku ubiegłego, zanotowano w Andaluzji (+14,2 proc.) i na Balearach (+24,2 proc.).

W marcu Hiszpanię odwiedziło 4,2 mln turystów zagranicznych, o 6,7 proc. więcej niż w marcu 2014 roku. Najbardziej wzrosła liczba Brytyjczyków (o 23,4 proc.), których w marcu odnotowano 896 tys.

W pierwszym kwartale, to właśnie Wielka Brytania stanowiła największy rynek dla Hiszpanii – 18,9 proc. wszystkich gości (wzrost w stosunku do pierwszegokwartału 2014 roku o 9,5 proc.). Na drugim miejscu znalazły się Niemcy (15,6 proc. wszystkich gości i wzrost o 1,2 proc.), na trzecim Francja (15,5 proc i spadek o minus 0,6 proc.).

Goście z krajów skandynawskich stanowili 10,7 proc. wszystkich turystów (spadek o 6,3 proc.), Włosi – 6 proc. (wzrost o 16,9 proc.), Holendrzy – 3,6 proc. (spadek o minus 3,4 proc.). Najbardziej spadła liczba Rosjan – o minus 24,9 proc., znajdują się oni na 12. Miejscu (1,1 proc. wszystkich gości)
Najchętniej odwiedzanym w I kwartale regionem były Wyspy Kanaryjskie – 29,6 proc (3,1 mln turystów, następnie Katalonia – 25,3 proc. (2,7 mln), Andaluzja – 14,2 proc. (1,3 mln), Madryt – 9,8 proc. (1 mln), Walencja – 8,8 proc. (932 tys).