Reklama

Reklama

Reklama

czwartek, 23 kwiecień 2015 17:01

Dolina Królów będzie czynna nocami

Napisane przez AG
Dolina Królów Dolina Królów archiwum egypttourism

Stanowiska archeologiczne na zachód od Luksoru w Egipcie, w tym te w Dolinie Królów, będą w tym sezonie również po zmroku.

Jak podaje gazeta Al-Waf, władze Luksoru zdecydowały się na taki krok, by ułatwić turystom zwiedzanie odkrytych zabytków, których oglądanie w ciągu dnia jest uciążliwe przez bardzo wysokie temperatury (ponad 45 stopni Celsjusza).

Gubernator Luksoru Mohamed Badr, powiedział: „Konsultowaliśmy sprawę z Ministerstwem Starożytności i zapewnimy właściwe oświetlenie i zabezpieczenia oraz odpowiednie procedury administracyjne, tak by zabytki po zachodniej stronie Luksoru były dostępne dla zwiedzających w nocy."

Większość stanowisk archeologicznych w Egipcie jest otwarta w ciągu dnia od 7.00 do 17.00.

Badr dodał: „Po zatwierdzeniu decyzji, pomysł zostanie wprowadzony w życie od października. Nocne zwiedzanie to szansa na zmniejszenie tłoku, ale i na zwiększeniu liczby gości."

Projekt ma objąć Dolinę Królów oraz sąsiednią Dolinę Królowych.

Newsletter

Zapisz się na newsletter!

Wypełnij formularz - bądź na bieżąco

Codziennie aktualne informacje i fachowe wiadomości z branży turystycznejWypełnij formularz *Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych, podanych w niniejszym formularzu, w celu wysyłania mi newslettera. Zostałem poinformowany / zostałam poinformowana, że tak wyrażoną zgodę mogę wycofać w dowolnym momencie, a jej wycofanie jest równie łatwe, jak jej wyrażenie.

*Wyrażam zgodę na przetwarzanie mojego adresu e-mail w celu otrzymywania wiadomości marketingowych. Zostałem poinformowany / zostałam poinformowana, że tak wyrażoną zgodę mogę wycofać w dowolnym momencie, a jej wycofanie jest równie łatwe, jak jej wyrażenie.