LOT nie chce być PUN PUT-em
Ustawa o imprezach turystycznych jest na tyle uciążliwa, że wielu przedsiębiorców rozważa wprowadzenie korekt w swojej działalności biznesowej, tak aby nie podlegać nowemu prawu.
Czytaj więcej...
O co chodzi w akcji "za pół ceny"
Zbliżają się dziesiąta rocznica pierwszej akcji „Poznań za pół ceny”. O tym, jak się rozwinęła, co dała miastu i jak jest kopiowana przez innych rozmawiamy z jej twórcą, Janem Mazurczakiem.
Czytaj więcej...
Smaki Europy we Wrocławiu
archiwum UM Wrocław Słoneczna pogoda, wakacje na horyzoncie i wiosna w pełni – to najlepszy czas na imprezy plenerowe. A mało która może konkurować z „Europą na widelcu” – festiwalem, który rozpocznie się wkrótce we Wrocławiu.
Czytaj więcej...
Sri Lanka liczy na Polaków
MM Polska jest dla Sri Lanki dość szybko rosnącym rynkiem turystyki przyjazdowej. W Warszawie po raz drugi zagościł roadshow zorganizowany przez Organizację Turystyczną Sri Lanki.
Czytaj więcej...
"Tezy Fedyka" o promocji turystyki
Większa elastyczność, wyeliminowanie dublowania działań i wyraźne określenie wskaźników oraz odpowiedzialności za prowadzone działania – to niektóre z potrzeb naprawy polskiego systemu zarządzania promocją turystyczną.
Czytaj więcej...
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • LOT nie chce być PUN PUT-em
  • O co chodzi w akcji "za pół ceny"
  • Smaki Europy we Wrocławiu
  • Sri Lanka liczy na Polaków
  • "Tezy Fedyka" o promocji turystyki

Reklama

Reklama

czwartek, 23 kwiecień 2015 17:01

Dolina Królów będzie czynna nocami

Napisane przez AG
Dolina Królów Dolina Królów archiwum egypttourism

Stanowiska archeologiczne na zachód od Luksoru w Egipcie, w tym te w Dolinie Królów, będą w tym sezonie również po zmroku.

Jak podaje gazeta Al-Waf, władze Luksoru zdecydowały się na taki krok, by ułatwić turystom zwiedzanie odkrytych zabytków, których oglądanie w ciągu dnia jest uciążliwe przez bardzo wysokie temperatury (ponad 45 stopni Celsjusza).

Gubernator Luksoru Mohamed Badr, powiedział: „Konsultowaliśmy sprawę z Ministerstwem Starożytności i zapewnimy właściwe oświetlenie i zabezpieczenia oraz odpowiednie procedury administracyjne, tak by zabytki po zachodniej stronie Luksoru były dostępne dla zwiedzających w nocy."

Większość stanowisk archeologicznych w Egipcie jest otwarta w ciągu dnia od 7.00 do 17.00.

Badr dodał: „Po zatwierdzeniu decyzji, pomysł zostanie wprowadzony w życie od października. Nocne zwiedzanie to szansa na zmniejszenie tłoku, ale i na zwiększeniu liczby gości."

Projekt ma objąć Dolinę Królów oraz sąsiednią Dolinę Królowych.