Reklama

Reklama

Reklama

czwartek, 23 kwiecień 2015 09:44

Miasta historyczne siłą turystyki Włoch

Napisane przez AG
Krużganki zamku w Trydencie Krużganki zamku w Trydencie AG

W 2014 roku aż 27,8 proc. turystów odwiedzających Włochy, wybrało ten kraj ze względu na miasta historyczne.

Od roku 2010 do 2013 liczba gości w miastach historycznych zwiększyła się o 11,3 proc.(o 3,9 mln). Największy wzrost liczby turystów ubiegłym roku odnotowały Padwa (+27,5 proc.) i Rzym (+23,7 proc.). Turyści odwiedzający miasta historyczne wydają o 25 proc. więcej pieniędzy niż przeciętni turyści we Włoszech. W ubiegłym roku było to 129 euro.
Sztuka i moda to wciąż najczęstszy powód przyjazdów do Italii. Podczas pobytu we Włoszech 43,2 proc. turystów kupuje ubrania, 42 proc., kupuje bilety do muzeów, 24,4 proc. kupuje buty.

Newsletter

Zapisz się na newsletter!

Wypełnij formularz - bądź na bieżąco

Codziennie aktualne informacje i fachowe wiadomości z branży turystycznejWypełnij formularz *Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych, podanych w niniejszym formularzu, w celu wysyłania mi newslettera. Zostałem poinformowany / zostałam poinformowana, że tak wyrażoną zgodę mogę wycofać w dowolnym momencie, a jej wycofanie jest równie łatwe, jak jej wyrażenie.

*Wyrażam zgodę na przetwarzanie mojego adresu e-mail w celu otrzymywania wiadomości marketingowych. Zostałem poinformowany / zostałam poinformowana, że tak wyrażoną zgodę mogę wycofać w dowolnym momencie, a jej wycofanie jest równie łatwe, jak jej wyrażenie.