LOT nie chce być PUN PUT-em
Ustawa o imprezach turystycznych jest na tyle uciążliwa, że wielu przedsiębiorców rozważa wprowadzenie korekt w swojej działalności biznesowej, tak aby nie podlegać nowemu prawu.
Czytaj więcej...
O co chodzi w akcji "za pół ceny"
Zbliżają się dziesiąta rocznica pierwszej akcji „Poznań za pół ceny”. O tym, jak się rozwinęła, co dała miastu i jak jest kopiowana przez innych rozmawiamy z jej twórcą, Janem Mazurczakiem.
Czytaj więcej...
Smaki Europy we Wrocławiu
archiwum UM Wrocław Słoneczna pogoda, wakacje na horyzoncie i wiosna w pełni – to najlepszy czas na imprezy plenerowe. A mało która może konkurować z „Europą na widelcu” – festiwalem, który rozpocznie się wkrótce we Wrocławiu.
Czytaj więcej...
Sri Lanka liczy na Polaków
MM Polska jest dla Sri Lanki dość szybko rosnącym rynkiem turystyki przyjazdowej. W Warszawie po raz drugi zagościł roadshow zorganizowany przez Organizację Turystyczną Sri Lanki.
Czytaj więcej...
"Tezy Fedyka" o promocji turystyki
Większa elastyczność, wyeliminowanie dublowania działań i wyraźne określenie wskaźników oraz odpowiedzialności za prowadzone działania – to niektóre z potrzeb naprawy polskiego systemu zarządzania promocją turystyczną.
Czytaj więcej...
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • LOT nie chce być PUN PUT-em
  • O co chodzi w akcji "za pół ceny"
  • Smaki Europy we Wrocławiu
  • Sri Lanka liczy na Polaków
  • "Tezy Fedyka" o promocji turystyki

Reklama

Reklama

wtorek, 21 kwiecień 2015 11:33

2 maja świętem flagi w Polsce i w Tunezji

Napisane przez MG

„Jesteśmy Tunezją" to oficjalna nazwa wydarzenia, które zostanie zapisane na kartach Księgi rekordów Guinessa - Tunezyjczycy rozwiną największą flagę świata.

Flaga ma powierzchnię 104 544 metrów kwadratowych, czyli równoważność 19 boisk do piłki nożnej. Waży 12,6 tony a materiał w 100 proc. został wyprodukowany w Tunezji. 80 kilometrów kawałków zostało połączonych w jedną całość, która ma długość 396 metrów i szerokości na 264 metrów.

Pięć ciężarówek, przetransportuje materiał z Kairouan na południe kraju do Onk Jemal/Mos Espa. Sto osób pracuje 24 godziny na dobę od 15 dni, aby ją rozłożyć na 2 maja, kiedy to Tunezyjczycy rozwiną największą flagę świata. „Ahna Tounes", czyli „Jesteśmy Tunezją" to oficjalna nazwa wydarzenia, które zostanie zapisane na kartach Księgi rekordów Guinessa.

2 maja, czyli w Narodowe Święto Flagi w Polsce, Tunezja połączy się symbolicznie z naszym krajem, gdyż tego dnia ok. 6 tysięcy osób rozwinie w Tunezji największą flagę na świecie i pobije tym samym rekord świata.
Największa flaga na świecie jest wydarzeniem, które nie tylko ma być pobiciem rekordu Guinessa i ciekawą anegdotką, ale jest też wyrazem dumy z tego, że Tunezyjczycy mogą działać razem i osiągnąć rzecz wielką, wspólnymi siłami i w atmosferze przyjaźni.