Reklama

Reklama

Reklama

wtorek, 21 kwiecień 2015 11:33

2 maja świętem flagi w Polsce i w Tunezji

Napisane przez MG

„Jesteśmy Tunezją" to oficjalna nazwa wydarzenia, które zostanie zapisane na kartach Księgi rekordów Guinessa - Tunezyjczycy rozwiną największą flagę świata.

Flaga ma powierzchnię 104 544 metrów kwadratowych, czyli równoważność 19 boisk do piłki nożnej. Waży 12,6 tony a materiał w 100 proc. został wyprodukowany w Tunezji. 80 kilometrów kawałków zostało połączonych w jedną całość, która ma długość 396 metrów i szerokości na 264 metrów.

Pięć ciężarówek, przetransportuje materiał z Kairouan na południe kraju do Onk Jemal/Mos Espa. Sto osób pracuje 24 godziny na dobę od 15 dni, aby ją rozłożyć na 2 maja, kiedy to Tunezyjczycy rozwiną największą flagę świata. „Ahna Tounes", czyli „Jesteśmy Tunezją" to oficjalna nazwa wydarzenia, które zostanie zapisane na kartach Księgi rekordów Guinessa.

2 maja, czyli w Narodowe Święto Flagi w Polsce, Tunezja połączy się symbolicznie z naszym krajem, gdyż tego dnia ok. 6 tysięcy osób rozwinie w Tunezji największą flagę na świecie i pobije tym samym rekord świata.
Największa flaga na świecie jest wydarzeniem, które nie tylko ma być pobiciem rekordu Guinessa i ciekawą anegdotką, ale jest też wyrazem dumy z tego, że Tunezyjczycy mogą działać razem i osiągnąć rzecz wielką, wspólnymi siłami i w atmosferze przyjaźni.

Newsletter

Zapisz się na newsletter!

Wypełnij formularz - bądź na bieżąco

Codziennie aktualne informacje i fachowe wiadomości z branży turystycznejWypełnij formularz *Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych, podanych w niniejszym formularzu, w celu wysyłania mi newslettera. Zostałem poinformowany / zostałam poinformowana, że tak wyrażoną zgodę mogę wycofać w dowolnym momencie, a jej wycofanie jest równie łatwe, jak jej wyrażenie.

*Wyrażam zgodę na przetwarzanie mojego adresu e-mail w celu otrzymywania wiadomości marketingowych. Zostałem poinformowany / zostałam poinformowana, że tak wyrażoną zgodę mogę wycofać w dowolnym momencie, a jej wycofanie jest równie łatwe, jak jej wyrażenie.