Reklama

Reklama

Reklama

wtorek, 21 kwiecień 2015 11:27

Najstarszy maraton europejski w Koszycach

Napisane przez MG
Najstarszy maraton europejski w Koszycach archiwum SACR

Najstarszy w Europie maraton, organizowany od 1924 roku i drugi – po bostońskim – w skali świata, organizowany jest w słowackim mieści Koszyce.

To właśnie ten fakt, stał się motywem przewodnim dla nietypowej akcji, jaka odbyła się 19 kwietnia w Krakowie, zapowiadającej turystyczną kampanię promocyjną Koszyc w Polsce. Wśród fanów biegania zgromadzonych na starcie i mecie Cracovia Maraton, znaleźli się także kibice reprezentujący Koszyce. Hasła na transparentach i planszach pomagały w dopingu i reklamowały imprezę.

Ze względu na bliskość Koszyc (z Krakowa to ok. 250 km, z Katowic – 320 km, z Rzeszowa – 200 km), miasto to może stać się bardzo ciekawą propozycją dla Polaków, choćby na weekendowy wypad. Dlatego właśnie słowaccy sąsiedzi postanowili zapraszać do siebie turystów z naszego kraju i rozpoczynają działania promocyjne na polskim rynku. Podobnie jak inauguracyjna odsłona w Krakowie, także kolejne aktywności promocyjne Słowaków adresowane do polskich turystów opierać się będą na odkrywaniu kolejnych, mało znanych i przez to zaskakujących walorów Koszyc.

Newsletter

Zapisz się na newsletter!

Wypełnij formularz - bądź na bieżąco

Codziennie aktualne informacje i fachowe wiadomości z branży turystycznejWypełnij formularz *Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych, podanych w niniejszym formularzu, w celu wysyłania mi newslettera. Zostałem poinformowany / zostałam poinformowana, że tak wyrażoną zgodę mogę wycofać w dowolnym momencie, a jej wycofanie jest równie łatwe, jak jej wyrażenie.

*Wyrażam zgodę na przetwarzanie mojego adresu e-mail w celu otrzymywania wiadomości marketingowych. Zostałem poinformowany / zostałam poinformowana, że tak wyrażoną zgodę mogę wycofać w dowolnym momencie, a jej wycofanie jest równie łatwe, jak jej wyrażenie.