Reklama

Reklama

Reklama

czwartek, 09 kwiecień 2015 12:00

Francja – rekordowy rok 2014

Napisane przez MG
Nicea Nicea archiwum prasowe

83,7 mln turystów zagranicznych odwiedziło Francję w 2014 roku. To o 0,1 proc. Więcej niż w roku 2013.

Laurent Fabius, odpowiedzialna za turystykę we francuskim Ministerstwie Spraw Zagranicznych, powiedziała: "Spodziewamy się, ze liczba turystów odwiedzających nasz kraj, do roku 2010 przekroczy 100 milionów."

Dobry zeszłoroczny wynik osiągnięty został mimo nieznacznego spadku liczby gości z Europy – o minus 1,7 proc. Największy wzrost liczby turystów zanotowano z rynku azjatyckiego – o 16 proc. To w dużej mierze zasługa 48-godzinnycyh wycieczek z Chin, które pojawiły się w zeszłym roku. W 2014 Chińczyków we Francji było o 61 proc. więcej niż w roku 2013.
Ministerstwo szacuje, że w tym roku tendencja wzrostowa z rynków azjatyckich zostanie utrzymana i z Chin będzie to wzrost o 65 proc. a z Indii 0 o 38 proc.

Newsletter

Zapisz się na newsletter!

Wypełnij formularz - bądź na bieżąco

Codziennie aktualne informacje i fachowe wiadomości z branży turystycznejWypełnij formularz *Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych, podanych w niniejszym formularzu, w celu wysyłania mi newslettera. Zostałem poinformowany / zostałam poinformowana, że tak wyrażoną zgodę mogę wycofać w dowolnym momencie, a jej wycofanie jest równie łatwe, jak jej wyrażenie.

*Wyrażam zgodę na przetwarzanie mojego adresu e-mail w celu otrzymywania wiadomości marketingowych. Zostałem poinformowany / zostałam poinformowana, że tak wyrażoną zgodę mogę wycofać w dowolnym momencie, a jej wycofanie jest równie łatwe, jak jej wyrażenie.