Reklama

Reklama

Reklama

środa, 08 kwiecień 2015 19:33

Rekordowa liczba turystów na Karaibach

Napisane przez MG
Katedra w Hawanie Katedra w Hawanie archiwum cuba tourism board

W 2014 roku rekordowa w historii liczba turystów odwiedziła Karaiby, było ich 26,3 mln.

To już piąty rok z rzędu, kiedy odnotowany jest wzrost liczby gości na wyspach.

Sekretarz generalny Karaibskiej Organizacji Turystycznej, Hugh Riley, powiedział: „W ubiegłym roku zanotowaliśmy 5,3 proc. wzrost liczby turystów. To więcej niż wynosi średnia światowa (4,7 proc.)."

Tę dobrą sytuację fachowcy tłumaczą poprawą sieci połączeń lotniczych w regionie oraz otwarciem nowych hoteli. Praktycznie wszystkie wyspy odnotowują rekordowe liczby gości, zarówno te duże – Dominikana, Kuba, Jamajka, jak i mniejsze – Haiti, St. Lucia, Belize. Największy wkład w rekordowy wynik zeszłego roku, mieli turyści z Kanady, Stanów Zjednoczonych oraz Europy.

Richard Sealy, prezes Karaibskiej Organizacji Turystycznej ocenił: "W 2014 roku turyści wydali na Karaibach ponad 29 mld dolarów, o miliard więcej niż rok wcześniej. Również liczba pasażerów statków wycieczkowych, którzy odwiedzili nasz region wzrosła o 8 proc. i wyniosła 24 mln. Oczekujemy, że w tym roku pozytywny trend zostanie utrzymany a szczególną rolę widzę dla Kuby, która po złagodzeniu przepisów wizowych staje się coraz bardziej popularna."

Newsletter

Zapisz się na newsletter!

Wypełnij formularz - bądź na bieżąco

Codziennie aktualne informacje i fachowe wiadomości z branży turystycznejWypełnij formularz *Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych, podanych w niniejszym formularzu, w celu wysyłania mi newslettera. Zostałem poinformowany / zostałam poinformowana, że tak wyrażoną zgodę mogę wycofać w dowolnym momencie, a jej wycofanie jest równie łatwe, jak jej wyrażenie.

*Wyrażam zgodę na przetwarzanie mojego adresu e-mail w celu otrzymywania wiadomości marketingowych. Zostałem poinformowany / zostałam poinformowana, że tak wyrażoną zgodę mogę wycofać w dowolnym momencie, a jej wycofanie jest równie łatwe, jak jej wyrażenie.