Reklama

Reklama

Reklama

wtorek, 07 kwiecień 2015 16:56

Włochy – więcej turystów a mniejsze dochody z turystyki

Napisane przez MG
Asyż we Włoszech Asyż we Włoszech AG

W 2014 roku Italię odwiedziło ponad 50 mln turystów. Wykupili oni 184 mln noclegów i wydali oni 34 mln euro.

W ciągu ostatnich sześciu lat liczba gości zagranicznych we Włoszech wzrosła o ponad 8 mln (w 2008 roku odnotowano ich 42 mln).
Większość z nich przyjeżdża z Europy, głownie z Niemiec, Francji i Wielkiej Brytanii.
Analitycy wskazują na fakt, że choć liczba turystów we Włoszech wzrasta, to dochody z turystyki są niższe niż na przykład w Hiszpanii – 50,8 mln turystów i 49 mld euro i we Francji – 46 mln gości i 42 mld euro. Główną przyczyną są niższe ceny hotelowe: średnia we Włoszech to 186 euro, we Francji – 312 euro. Drugą przyczyną mniejszych dochodów z turystyki Włoch, jest krótszy średni pobyt turystów w tym kraju. Wynosi on 3,7 dnia, podczas, gdy w Hiszpanii – 5,1 dnia. Według analityków z instytutu Confturismo-Confcommerci, gdyby turyści spędzali średnio tyle czasu, co w Hiszpanii, przychody z turystyki wzrosłyby o 14 mld euro. Zespół fachowców postuluje także ożywienie sektora turystycznego w południowej części Włoch, którą odwiedziło zaledwie 6 mln turystów (ok.12 proc.).

Newsletter

Zapisz się na newsletter!

Wypełnij formularz - bądź na bieżąco

Codziennie aktualne informacje i fachowe wiadomości z branży turystycznejWypełnij formularz *Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych, podanych w niniejszym formularzu, w celu wysyłania mi newslettera. Zostałem poinformowany / zostałam poinformowana, że tak wyrażoną zgodę mogę wycofać w dowolnym momencie, a jej wycofanie jest równie łatwe, jak jej wyrażenie.

*Wyrażam zgodę na przetwarzanie mojego adresu e-mail w celu otrzymywania wiadomości marketingowych. Zostałem poinformowany / zostałam poinformowana, że tak wyrażoną zgodę mogę wycofać w dowolnym momencie, a jej wycofanie jest równie łatwe, jak jej wyrażenie.