Reklama

Reklama

Reklama

wtorek, 07 kwiecień 2015 12:19

Birma chce 4,5 mln turystów

Napisane przez AG
Old Bagan, Nyaung Old Bagan, Nyaung archiuwm myanamratourism

Ministerstwo Hotelarstwa i Turystyki Birmy wyznaczyło sobie na rok 2015 ambitny cel, chce przyciągnąć w tym roku 4,5 mln turystów. Powinni oni wydać ok 2 mld dolarów.

Dyrektor Myo Win Nyunt, powiedział: „Opracowaliśmy w resorcie plan poprawy infrastruktury turystycznej oraz poszerzenia oferty dla gości zagranicznych. Chcemy też złagodzić przepisy, aby umożliwić inwestowanie zagranicznym przedsiębiorcom zainteresowanym budową hoteli."

W 2014 roku, Birmę odwiedziło ok. 3,5 mln turystów, zostawili oni w kraju 1,14 mld dolarów. Liczba turystów w tym kraju rośnie od otwarcia granic w roku 2011, w roku 2013 liczba gości wyniosła już 2 mln.

Większość gości pochodziła w ubiegłym roku z krajów Azji, zwłaszcza z Tajlandii, Japonii i Chin (z tych trzech krajów przyjechało 67 proc. turystów).
Wspomniany plan rozwoju turystyki jest finansowany przez Norwegię oraz Azjatycki Bank Rozwoju, które dały na jego realizację 500 mln dolarów. Do 2020 roku, Birma chce przyjmować 7,5 mln turystów rocznie. W tym roku rozpocznie działalność Bank Turystyki, który ma pomóc w finansowaniu przedsięwzięć turystycznych. Wartość realizowanych obecnie zagranicznych inwestycji hotelpwych wynosi ok 1,9 mld dolarów. 42 firmy zagraniczne budują hotele głównie w: Yangon, Mandalay, Bagan, Kawthoung, Techilek i Myeik.

Newsletter

Zapisz się na newsletter!

Wypełnij formularz - bądź na bieżąco

Codziennie aktualne informacje i fachowe wiadomości z branży turystycznejWypełnij formularz *Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych, podanych w niniejszym formularzu, w celu wysyłania mi newslettera. Zostałem poinformowany / zostałam poinformowana, że tak wyrażoną zgodę mogę wycofać w dowolnym momencie, a jej wycofanie jest równie łatwe, jak jej wyrażenie.

*Wyrażam zgodę na przetwarzanie mojego adresu e-mail w celu otrzymywania wiadomości marketingowych. Zostałem poinformowany / zostałam poinformowana, że tak wyrażoną zgodę mogę wycofać w dowolnym momencie, a jej wycofanie jest równie łatwe, jak jej wyrażenie.