LOT nie chce być PUN PUT-em
Ustawa o imprezach turystycznych jest na tyle uciążliwa, że wielu przedsiębiorców rozważa wprowadzenie korekt w swojej działalności biznesowej, tak aby nie podlegać nowemu prawu.
Czytaj więcej...
O co chodzi w akcji "za pół ceny"
Zbliżają się dziesiąta rocznica pierwszej akcji „Poznań za pół ceny”. O tym, jak się rozwinęła, co dała miastu i jak jest kopiowana przez innych rozmawiamy z jej twórcą, Janem Mazurczakiem.
Czytaj więcej...
Smaki Europy we Wrocławiu
archiwum UM Wrocław Słoneczna pogoda, wakacje na horyzoncie i wiosna w pełni – to najlepszy czas na imprezy plenerowe. A mało która może konkurować z „Europą na widelcu” – festiwalem, który rozpocznie się wkrótce we Wrocławiu.
Czytaj więcej...
Sri Lanka liczy na Polaków
MM Polska jest dla Sri Lanki dość szybko rosnącym rynkiem turystyki przyjazdowej. W Warszawie po raz drugi zagościł roadshow zorganizowany przez Organizację Turystyczną Sri Lanki.
Czytaj więcej...
"Tezy Fedyka" o promocji turystyki
Większa elastyczność, wyeliminowanie dublowania działań i wyraźne określenie wskaźników oraz odpowiedzialności za prowadzone działania – to niektóre z potrzeb naprawy polskiego systemu zarządzania promocją turystyczną.
Czytaj więcej...
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • LOT nie chce być PUN PUT-em
  • O co chodzi w akcji "za pół ceny"
  • Smaki Europy we Wrocławiu
  • Sri Lanka liczy na Polaków
  • "Tezy Fedyka" o promocji turystyki

Reklama

Reklama

wtorek, 07 kwiecień 2015 12:19

Birma chce 4,5 mln turystów

Napisane przez AG
Old Bagan, Nyaung Old Bagan, Nyaung archiuwm myanamratourism

Ministerstwo Hotelarstwa i Turystyki Birmy wyznaczyło sobie na rok 2015 ambitny cel, chce przyciągnąć w tym roku 4,5 mln turystów. Powinni oni wydać ok 2 mld dolarów.

Dyrektor Myo Win Nyunt, powiedział: „Opracowaliśmy w resorcie plan poprawy infrastruktury turystycznej oraz poszerzenia oferty dla gości zagranicznych. Chcemy też złagodzić przepisy, aby umożliwić inwestowanie zagranicznym przedsiębiorcom zainteresowanym budową hoteli."

W 2014 roku, Birmę odwiedziło ok. 3,5 mln turystów, zostawili oni w kraju 1,14 mld dolarów. Liczba turystów w tym kraju rośnie od otwarcia granic w roku 2011, w roku 2013 liczba gości wyniosła już 2 mln.

Większość gości pochodziła w ubiegłym roku z krajów Azji, zwłaszcza z Tajlandii, Japonii i Chin (z tych trzech krajów przyjechało 67 proc. turystów).
Wspomniany plan rozwoju turystyki jest finansowany przez Norwegię oraz Azjatycki Bank Rozwoju, które dały na jego realizację 500 mln dolarów. Do 2020 roku, Birma chce przyjmować 7,5 mln turystów rocznie. W tym roku rozpocznie działalność Bank Turystyki, który ma pomóc w finansowaniu przedsięwzięć turystycznych. Wartość realizowanych obecnie zagranicznych inwestycji hotelpwych wynosi ok 1,9 mld dolarów. 42 firmy zagraniczne budują hotele głównie w: Yangon, Mandalay, Bagan, Kawthoung, Techilek i Myeik.