O co chodzi w akcji "za pół ceny"
Zbliżają się dziesiąta rocznica pierwszej akcji „Poznań za pół ceny”. O tym, jak się rozwinęła, co dała miastu i jak jest kopiowana przez innych rozmawiamy z jej twórcą, Janem Mazurczakiem.
Czytaj więcej...
Smaki Europy we Wrocławiu
archiwum UM Wrocław Słoneczna pogoda, wakacje na horyzoncie i wiosna w pełni – to najlepszy czas na imprezy plenerowe. A mało która może konkurować z „Europą na widelcu” – festiwalem, który rozpocznie się wkrótce we Wrocławiu.
Czytaj więcej...
Best Reisen: tania ezgotyka
Best Reisen Group udowadnia, że dzięki nowej strategii produktowej wyjazdy do dalekich krajów nie muszą być drogie.
Czytaj więcej...
Sri Lanka liczy na Polaków
MM Polska jest dla Sri Lanki dość szybko rosnącym rynkiem turystyki przyjazdowej. W Warszawie po raz drugi zagościł roadshow zorganizowany przez Organizację Turystyczną Sri Lanki.
Czytaj więcej...
"Tezy Fedyka" o promocji turystyki
Większa elastyczność, wyeliminowanie dublowania działań i wyraźne określenie wskaźników oraz odpowiedzialności za prowadzone działania – to niektóre z potrzeb naprawy polskiego systemu zarządzania promocją turystyczną.
Czytaj więcej...
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • O co chodzi w akcji "za pół ceny"
  • Smaki Europy we Wrocławiu
  • Best Reisen: tania ezgotyka
  • Sri Lanka liczy na Polaków
  • "Tezy Fedyka" o promocji turystyki

Reklama

Reklama

piątek, 03 kwiecień 2015 12:33

Dokąd jeździli Litwini?

Napisane przez AG
Zamek w Trokach na Litwie Zamek w Trokach na Litwie AG

Litwini pokochali podróże po kraju, w ubiegłym roku wydali na nie 138,1 mln euro, o 7,9 proc. Więcej niż w roku 2013. Średnio wydawali 20 euro dziennie.

40 proc. (1,1 mln) Litwinów wyjeżdżało w odwiedziny do krewnych lub znajomych, 31 proc. (821 tys.) w celach wypoczynkowych, 13 proc. (333 tys.) w celach służbowych, 8 proc. (200 tys.) uprawiało turystykę aktywną, 3 proc. (70 tys.) wyjechało do SPA, 1 proc. (25,5 tys.) podróżowało na zakupy.
Za granicę w ubiegłym roku wyjechało 1 790 000 Litwinów (o1,4 proc. Więcej niż w 2013 roku), 80 proc. Z nich w celach wypoczynkowych, 20 proc w celach biznesowych.
Najchętniej odwiedzanymi krajami były : Łotwa (13 proc.), Wielka Brytania (11,5 proc.) Białoruś (10 proc.) Polska (8 proc.) i Niemcy (6,5 proc.).
Największy wzrost liczby litewskich turystów odnotowano w Egipcie (+75 proc.) i Norwegii (+24,1 proc.), liczba wyjazdó1) do Rosji spadła o minus 13 proc.
Z pośrednictwa biur podróży skorzystało w 2014 roku 13 proc. Litwinów (w roku 2013 – 11,5 proc.)