Reklama

Reklama

Reklama

czwartek, 02 kwiecień 2015 10:17

Dobry początek roku dla Serbii

Napisane przez MG
Ośrodek narciarski Kapaonik Ośrodek narciarski Kapaonik archiwum serbiatourism

W styczniu i lutym, liczba turystów odwiedzających Serbię była o 12 procent większa niż w pierwszych dwóch miesiącach roku 2014.

Według danych opublikowanych przez Narodową Organizację Turystyczną Serbii (TOS), do końca lutego tego roku, kraj ten odwiedziło 269 057 z czego 161 731 (60 proc.) to turyści krajowi, a 107 326 (40 proc.) to cudzoziemcy.
Wykupili oni prawie 850 tys. noclegów, czyli o 7 proc. więcej niż w analogicznym okresie ubiegłego roku.

Turyści krajowi najczęściej przebywali w górach oraz w uzdrowiskach, turyści zagraniczni najchętniej odwiedzali Belgrad i góry.
Najwięcej turystów pochodziło z: Czarnogóry, Bułgarii, Bośni, Rosji, Chorwacji, Rumunii, Słowenii, Włoch, Macedonii i Niemiec.

Newsletter

Zapisz się na newsletter!

Wypełnij formularz - bądź na bieżąco

Codziennie aktualne informacje i fachowe wiadomości z branży turystycznejWypełnij formularz *Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych, podanych w niniejszym formularzu, w celu wysyłania mi newslettera. Zostałem poinformowany / zostałam poinformowana, że tak wyrażoną zgodę mogę wycofać w dowolnym momencie, a jej wycofanie jest równie łatwe, jak jej wyrażenie.

*Wyrażam zgodę na przetwarzanie mojego adresu e-mail w celu otrzymywania wiadomości marketingowych. Zostałem poinformowany / zostałam poinformowana, że tak wyrażoną zgodę mogę wycofać w dowolnym momencie, a jej wycofanie jest równie łatwe, jak jej wyrażenie.