Reklama

Reklama

Reklama

środa, 01 kwiecień 2015 11:12

Udany luty turystyki Słowenii

Napisane przez MG

Liczba turystów zagranicznych którzy odwiedzili Słowenię w lutym była o 16 proc. większa niż w lutym 2013 roku.

Turystów krajowych było o 12, proc. więcej, w sumie zaś liczba turystów wzrosła o 14,3 proc. Liczba wykupionych noclegów wzrosła o 12,7 proc. Słoweńcy wykupili 56 proc. wszystkich noclegów (o 10 proc. więcej niż rok temu), liczba noclegów wykupionych przez turystów zagranicznych wzrosła o 16 proc. 38 proc. turystów spędziło czas w uzdrowiskach, 30 proc. w miejscowościach alpejskich, 12 proc. nad morzem i 7 proc. w Ljubljanie.
W lutym Słowenię odwiedziło najwięcej Włochów – 20 proc., Austriaków – 13 proc., Chorwatów – 12 proc., Serbów – 7 proc. i Węgrów – 7 proc.

Newsletter

Zapisz się na newsletter!

Wypełnij formularz - bądź na bieżąco

Codziennie aktualne informacje i fachowe wiadomości z branży turystycznejWypełnij formularz *Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych, podanych w niniejszym formularzu, w celu wysyłania mi newslettera. Zostałem poinformowany / zostałam poinformowana, że tak wyrażoną zgodę mogę wycofać w dowolnym momencie, a jej wycofanie jest równie łatwe, jak jej wyrażenie.

*Wyrażam zgodę na przetwarzanie mojego adresu e-mail w celu otrzymywania wiadomości marketingowych. Zostałem poinformowany / zostałam poinformowana, że tak wyrażoną zgodę mogę wycofać w dowolnym momencie, a jej wycofanie jest równie łatwe, jak jej wyrażenie.