Reklama

Reklama

Reklama

środa, 01 kwiecień 2015 10:58

Milion turystów na Kubie w I kwartale

Napisane przez AG
Katedra w Hawanie Katedra w Hawanie archiwum cuba toursim board

W pierwszych trzech miesiącach tego roku, Kubę odwiedziło o 14 proc. więcej turystów niż w pierwszym kwartale roku 2013.

Najwięcej było turystów z Kanady, których liczba wzrosła o 12,6 proc., na drugim miejscu znalazły się Niemcy (wzrost o 23,3 proc.), na kolejnych miejscach: Francja (wzrost o 22,8 proc.), Wielka Brytania (30,6 proc.) i Włochy (10,8 proc.).
W styczniu liczba przylatujących samolotów zwiększyła się, w porównaniu do stycznia ubiegłego roku, aż o 76 proc. To wszystko wynik nowej polityki otwarcia Kuby na zagranicznych turystów i zmniejszenia restrykcji wizowych. Turystyka jest drugim źródłem dochodów na Kubie.

Newsletter

Zapisz się na newsletter!

Wypełnij formularz - bądź na bieżąco

Codziennie aktualne informacje i fachowe wiadomości z branży turystycznejWypełnij formularz *Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych, podanych w niniejszym formularzu, w celu wysyłania mi newslettera. Zostałem poinformowany / zostałam poinformowana, że tak wyrażoną zgodę mogę wycofać w dowolnym momencie, a jej wycofanie jest równie łatwe, jak jej wyrażenie.

*Wyrażam zgodę na przetwarzanie mojego adresu e-mail w celu otrzymywania wiadomości marketingowych. Zostałem poinformowany / zostałam poinformowana, że tak wyrażoną zgodę mogę wycofać w dowolnym momencie, a jej wycofanie jest równie łatwe, jak jej wyrażenie.