LOT nie chce być PUN PUT-em
Ustawa o imprezach turystycznych jest na tyle uciążliwa, że wielu przedsiębiorców rozważa wprowadzenie korekt w swojej działalności biznesowej, tak aby nie podlegać nowemu prawu.
Czytaj więcej...
O co chodzi w akcji "za pół ceny"
Zbliżają się dziesiąta rocznica pierwszej akcji „Poznań za pół ceny”. O tym, jak się rozwinęła, co dała miastu i jak jest kopiowana przez innych rozmawiamy z jej twórcą, Janem Mazurczakiem.
Czytaj więcej...
Smaki Europy we Wrocławiu
archiwum UM Wrocław Słoneczna pogoda, wakacje na horyzoncie i wiosna w pełni – to najlepszy czas na imprezy plenerowe. A mało która może konkurować z „Europą na widelcu” – festiwalem, który rozpocznie się wkrótce we Wrocławiu.
Czytaj więcej...
Sri Lanka liczy na Polaków
MM Polska jest dla Sri Lanki dość szybko rosnącym rynkiem turystyki przyjazdowej. W Warszawie po raz drugi zagościł roadshow zorganizowany przez Organizację Turystyczną Sri Lanki.
Czytaj więcej...
"Tezy Fedyka" o promocji turystyki
Większa elastyczność, wyeliminowanie dublowania działań i wyraźne określenie wskaźników oraz odpowiedzialności za prowadzone działania – to niektóre z potrzeb naprawy polskiego systemu zarządzania promocją turystyczną.
Czytaj więcej...
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • LOT nie chce być PUN PUT-em
  • O co chodzi w akcji "za pół ceny"
  • Smaki Europy we Wrocławiu
  • Sri Lanka liczy na Polaków
  • "Tezy Fedyka" o promocji turystyki

Reklama

Reklama

niedziela, 29 marzec 2015 18:43

Ambasador Tunezji – wierzę, że Polacy szybko do nas wrócą

Napisane przez AG
Dyrektor Tunezyjskiego Urzędu ds. Turystyki w Warszawie Ahmed Meddeb, Dyrektor Tunezyjskiego Urzędu ds. Turystyki w Warszawie Ahmed Meddeb,

Dołożymy wszelkich starań, by polscy turyści jak najszybciej zaczęli znowu latać do Tunezji. Tunezja nie poddaje pladze terroryzmu – powiedział ambasador Tunezji.

Ambasador Tunezji w Polsce Slim Ben Jafâar, podczas konferencji pierwszego dnia targów turystycznych GLOBalnie w Katowicach, powiedział: "Zeszłotygodniowy zamach był niczym innym, jak incydentem, tragicznym, ale tylko incydentem. Chciałbym przekazać swoje kondolencje rodzinom zabitych w zamachu, jak i życzyć szybkiego powrotu do zdrowia rannym i jednocześnie zapewnić, że Tunezja jest bezpiecznym krajem, winni ostatnich zaniedbań przedstawiciele policji zostali zwolnieni, zwiększone zostały środki bezpieczeństwa. Przepisy bezpieczeństwa zostały obostrzone, będziemy turystów otaczać jeszcze większą opieką, choć nie zawsze będzie to oznaczać widoczną eskortę. Turystyka jest dla Tunezji bardzo ważną gałęzią gospodarki.
Mam nadzieję, że wspomniany incydent nie zepsuje obrazu Tunezji w Polsce. Przez ostatnie lat Tunezja była najbezpieczniejszym krajem na kontynencie afrykańskim."

Turystyka tunezyjska zapewnia ok 500 tysięcy miejsc pracy, daje 7 proc. PKB. W ubiegłym roku Tunezję odwiedziło 108 tysięcy Polaków. W rekordowym roku 2008 było ich 200 tysięcy.

Ambasador podkreślił: "Tunezja przez wieki byłą łącznikiem między Europą i Afryką i to sprawiło, jak bogata jest nasza historia. Tunezja to kraj, w którym panuje tolerancja, zawsze żyli tu obok siebie przedstawiciele trzech religii, muzułmanie, chrześcijanie i żydzi, Tunezyjczycy przyjęli pierwiastki wielu kultur i wyznań. »
Nie można lekceważyć ostrzeżeń publikowanych przez polskie MSZ, ale wiem, że Polacy są na tyle inteligentni, żeby wybrać na cel wakacji kraj, w którym jest bezpiecznie.
O tym, jaką wagę przywiązujemy do Polski, jest choćby udział w tych targach. Przyjechaliśmy tutaj, by wam powiedzieć : Tunezja nie poddaje się pladze terroryzmu."

Dyrektor Tunezyjskiego Urzędu ds. Turystyki w Warszawie Ahmed Meddeb dodał: "My zrobimy wszystko, by samoloty z polskimi turystami na pokładach jak najszybciej zaczęły latać do Tunezji. Liczymy, że program naprawczy turystyki tunezyjskiej, który wzdrożyliśmy da niedługo efekty i wrócimy do sytuacji sprzed 2008 roku. Polacy zawsze chętnie wypoczywali w Tunezji, w ubiegłym roku odwiedziło nas ponad sto tysięcy polskich turystów. Naszym atutem jest gościnność Tunezyjczyków porównywalna do gościnności Polaków.
W najbliższym czasie chcemy bardziej promować nasze zabytki znajdujące się na liście światowego dziedzictwa UNESCO. Liczymy także, że przyciągać będziemy do nas gości zainteresowanych wielkimi imprezami, jak festiwal muzyki elektronicznej czy festiwal muzyki symfonicznej. Planujemy dużą akcję marketingową w Polsce, działania zaczną się od wielkiej imprezy w maju w Warszawie."