Reklama

Reklama

Reklama

środa, 25 marzec 2015 16:40

Izrael stawia na turystykę rowerową

Napisane przez AG
Otwarcie szlaku rowerowego Otwarcie szlaku rowerowego archiwum israeltourism

Dyrektor generalny urzędu przyrody i parków Izraela, Saul Goldstein, dokonał otwarcia nowego szlaku rowerowego na południu kraju.

Szlak ma ponad 300 kilometrów długości, prowadzi od Mitzpe Ramon do Eilat, podzielony jest na osiem odcinków. Ostatni odcinek, oddany do użytku pod koniec lutego, liczy 35 km i prowadzi od Khan Be'erot w sercu krateru Ramon, do Moa w Arava

Minister turystyki Uzi Landau powiedział: „Szlak rowerowy z Mitzpe Ramon do Eilat będzie atrakcją dla doświadczonych turystów rowerowych, którzy kochają sport oraz dla Izraelczyków, którzy lubią zwiedzać swój kraj. Unikalne krajobrazy tej części kraju, dobry klimat dla turystyki rowerowej i spektakularna sceneria pustyni to niezaprzeczalne atuty szlaku."

Szlak jest częścią projektu Izrael Bike Trail, który zakłada powstanie sieci szlaków rowerowych na terenach. Po ukończeniu całość będzie liczyła 1 200 km długości, podzielonych na 27 odcinków. Łącznie liczba tras i ścieżek rowerowych w Izraelu będzie wynosić 3 500 km.

Newsletter

Zapisz się na newsletter!

Wypełnij formularz - bądź na bieżąco

Codziennie aktualne informacje i fachowe wiadomości z branży turystycznejWypełnij formularz *Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych, podanych w niniejszym formularzu, w celu wysyłania mi newslettera. Zostałem poinformowany / zostałam poinformowana, że tak wyrażoną zgodę mogę wycofać w dowolnym momencie, a jej wycofanie jest równie łatwe, jak jej wyrażenie.

*Wyrażam zgodę na przetwarzanie mojego adresu e-mail w celu otrzymywania wiadomości marketingowych. Zostałem poinformowany / zostałam poinformowana, że tak wyrażoną zgodę mogę wycofać w dowolnym momencie, a jej wycofanie jest równie łatwe, jak jej wyrażenie.