Reklama

Reklama

Reklama

piątek, 20 marzec 2015 12:32

Juzca w Hiszpanii pozostanie „wioską Smurfów”

Napisane przez AG
Juzca w Hiszpanii pozostanie „wioską Smurfów” archiwum Juzca

Mieszkańcy miejscowości Juzca w Andaluzji zagłosowali za pozostawieniem niebieskiej barwy domów, które przemalowano na potrzeby filmu kręconego tutaj w roku 2011.

Cztery lata temu burmistrz David Fernandez Tirado przekonał mieszkańców, by pomalowali wszystkie domy na niebiesko. Miasteczko licząca 400 mieszkańców była scenografia filmu Smurfy. Od tego czasu miejscowość stała się celem wycieczek turystycznych. W lokalach podawane jest m.in. niebieskie spaghetti, sklepiki sprzedają „smurfowe" pamiątki, główną ulicę zdobią figury bohaterów filmu. Wioskę odwiedzają tysiące turystów, tylko w ostatni weekend przyjechało tu 14 autokarów z turystami.

Newsletter

Zapisz się na newsletter!

Wypełnij formularz - bądź na bieżąco

Codziennie aktualne informacje i fachowe wiadomości z branży turystycznejWypełnij formularz *Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych, podanych w niniejszym formularzu, w celu wysyłania mi newslettera. Zostałem poinformowany / zostałam poinformowana, że tak wyrażoną zgodę mogę wycofać w dowolnym momencie, a jej wycofanie jest równie łatwe, jak jej wyrażenie.

*Wyrażam zgodę na przetwarzanie mojego adresu e-mail w celu otrzymywania wiadomości marketingowych. Zostałem poinformowany / zostałam poinformowana, że tak wyrażoną zgodę mogę wycofać w dowolnym momencie, a jej wycofanie jest równie łatwe, jak jej wyrażenie.