Reklama

Reklama

Reklama

czwartek, 19 marzec 2015 14:43

Tatry Mountain Resort - zysk ponad 18 proc.

Napisane przez AG
Nad Skanym Stawem pod Łomnicą Nad Skanym Stawem pod Łomnicą AG

Pierwszy kwartał roku finansowego 2014/2015 przyniósł słowackiej spółce TMR, właścicielowi m.in. stacji narciarskich, hoteli i aquaparku, zysk w wysokości 18 mln euro, to jest o 18,1 proc. więcej niż analogicznym okresie rok temu.

Bohus Hlavatý, dyrektor generalny TMR komentował: „Osiągnieciu tak dobrego wyniku pomogła nam aura. Sezon zimowy praktycznie rozpoczął się5 grudnia, szczyt sezonu przypadający na Nowy Rok i Złoty Tydzień (okres po owym Roku), przyniosły nam maksymalne obłożenie miejsc w hotelach i to mimo spadku liczby turystów z Rosji."

Liczba narciarzy na stokach wzrosła, w porównaniu z rokiem ubiegłym, o 26 proc.
Jeśli chodzi o poszczególne segmenty spółki TMR, to zyski w nich wzrosły następująco: stacje narciarskie – 24,1 proc., restauracja – 18 proc., usługiserwisowe i sklepy sportowe – 30,6 proc., aquapark – minus 14,5 proc., hotel – 15,5 proc.

Newsletter

Zapisz się na newsletter!

Wypełnij formularz - bądź na bieżąco

Codziennie aktualne informacje i fachowe wiadomości z branży turystycznejWypełnij formularz *Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych, podanych w niniejszym formularzu, w celu wysyłania mi newslettera. Zostałem poinformowany / zostałam poinformowana, że tak wyrażoną zgodę mogę wycofać w dowolnym momencie, a jej wycofanie jest równie łatwe, jak jej wyrażenie.

*Wyrażam zgodę na przetwarzanie mojego adresu e-mail w celu otrzymywania wiadomości marketingowych. Zostałem poinformowany / zostałam poinformowana, że tak wyrażoną zgodę mogę wycofać w dowolnym momencie, a jej wycofanie jest równie łatwe, jak jej wyrażenie.