Reklama

Reklama

Reklama

wtorek, 17 marzec 2015 15:07

Munch w wiedeńskiej Albertinie

Napisane przez AG

Od 20 maja do 23 sierpnia wiedeńska Albertina zaprezentuje grafiki słynnego norweskiego artysty Edwarda Muncha.

Dwanaście lat po wielkiej wystawie retrospektywnej poświęconej Edwardowi Munchowi, którą w 2003 roku uczciła swoje ponowne otwarcie, wiedeńska Albertina zaprezentuje prekursora ekspresjonizmu jako pioniera grafiki artystycznej.
Wystawa obejmuje ok. 80 najważniejszych dzieł Edwarda Muncha, m.in. litografie „Krzyk" (1895) i „Strach" (1896). Prace te znajdują się obecnie w posiadaniu osoby prywatnej, która udostępniła je właśnie specjalnie na tę wystawę.

Newsletter

Zapisz się na newsletter!

Wypełnij formularz - bądź na bieżąco

Codziennie aktualne informacje i fachowe wiadomości z branży turystycznejWypełnij formularz *Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych, podanych w niniejszym formularzu, w celu wysyłania mi newslettera. Zostałem poinformowany / zostałam poinformowana, że tak wyrażoną zgodę mogę wycofać w dowolnym momencie, a jej wycofanie jest równie łatwe, jak jej wyrażenie.

*Wyrażam zgodę na przetwarzanie mojego adresu e-mail w celu otrzymywania wiadomości marketingowych. Zostałem poinformowany / zostałam poinformowana, że tak wyrażoną zgodę mogę wycofać w dowolnym momencie, a jej wycofanie jest równie łatwe, jak jej wyrażenie.