Reklama

Reklama

Reklama

niedziela, 15 marzec 2015 17:52

Nowe muzeum wielorybów w Reykjaviku

Napisane przez AG
Nowe muzeum wielorybów w Reykjaviku aechiwum

W dzielnicy portowej stolicy Islandii otwarta został stała wystawa „Wieloryby Islandii", na której goście mogą obejrzeć modele 23 wielorybów i orek pływających w wodach wokół wyspy.

Muzeum jest częścią kampanii prowadzonej przez charytatywną organizację WDC, zajmującą się ochroną wielorybów i delfinów. Połowy wielorybów są dalej prowadzone na wodach terytorialnych Islandii.

Danny Groves z WDC powiedział: „Mamy nadzieję, że muzeum pomoże zmienić postrzeganie wielorybów i zwiększy naciski ludzi na przemysł wielorybniczy w Islandii."

WDC propaguje hasło „Obserwowanie wielorybów jest cool, zabijanie – nie!". Szacuje się że obserwowanie wielorybów (Whale Watching), przynosi turystyce islandzkiej prawie 3,3 mln euro rocznie.
Modele w muzeum zostały wykonane ze stali i pianki. Wstęp kosztuje 2 900 islandzkich koron (dorośli) i 1 500 islandzkich koron (dzieci).

Newsletter

Zapisz się na newsletter!

Wypełnij formularz - bądź na bieżąco

Codziennie aktualne informacje i fachowe wiadomości z branży turystycznejWypełnij formularz *Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych, podanych w niniejszym formularzu, w celu wysyłania mi newslettera. Zostałem poinformowany / zostałam poinformowana, że tak wyrażoną zgodę mogę wycofać w dowolnym momencie, a jej wycofanie jest równie łatwe, jak jej wyrażenie.

*Wyrażam zgodę na przetwarzanie mojego adresu e-mail w celu otrzymywania wiadomości marketingowych. Zostałem poinformowany / zostałam poinformowana, że tak wyrażoną zgodę mogę wycofać w dowolnym momencie, a jej wycofanie jest równie łatwe, jak jej wyrażenie.