Reklama

Reklama

Reklama

niedziela, 15 marzec 2015 17:45

Lombardia czeka na Expo 2015

Napisane przez MG
Klasztor przy Santa Maria delle Grazie w Mediolanie Klasztor przy Santa Maria delle Grazie w Mediolanie archiwum ENIT

Pomimo skandali i opóźnień, Expo 2015 w Mediolanie zbliża się wielkimi krokami.

Izba Handlowa Mediolanu szacuje, że wydarzenie to przyniesie turystyce włoskiej oceniona ok 3,9 miliard euro oraz zapewni zatrudnienie 39 tys. pracowników. Od czerwca 203 do czerwca 2014 powstało w całym kraju 6 tys. nowym firm turystycznych. 800 z nich powstało w Lombardii a 500 w samej stolicy regionu – Mediolanie. Region czeka na turystów, do ich dyspozycji będzie 44 tysięcy miejsc w hotelach, 320 tys. w restauracjach. Mediolan to tysiąc hoteli, 16 tys. restauracji, w Lombardii jest 3 600 hoteli, 49 tys. lokali gastronomicznych i 2 500 agencji turystycznych.
W ostatnich sześciu miesiącach, Lombardię odwiedziło prawie 10 mln turystów, średnio – 54 tys. dziennie. Zostają oni średnio na dwie noce , wydali zaś 2,6 mld euro.

Newsletter

Zapisz się na newsletter!

Wypełnij formularz - bądź na bieżąco

Codziennie aktualne informacje i fachowe wiadomości z branży turystycznejWypełnij formularz *Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych, podanych w niniejszym formularzu, w celu wysyłania mi newslettera. Zostałem poinformowany / zostałam poinformowana, że tak wyrażoną zgodę mogę wycofać w dowolnym momencie, a jej wycofanie jest równie łatwe, jak jej wyrażenie.

*Wyrażam zgodę na przetwarzanie mojego adresu e-mail w celu otrzymywania wiadomości marketingowych. Zostałem poinformowany / zostałam poinformowana, że tak wyrażoną zgodę mogę wycofać w dowolnym momencie, a jej wycofanie jest równie łatwe, jak jej wyrażenie.