Reklama

Reklama

Reklama

niedziela, 15 marzec 2015 17:39

Ponad 97 mln turystów odwiedziło Florydę

Napisane przez MG
Ponad 97 mln turystów odwiedziło Florydę archiwum VisitFlorida

Gubernator Rick Scott ogłosił, że w ubiegłym roku, według szacunków VisitFlorida, stan odwiedziła rekordowa liczba turystów.. To już czwarty rok z rzędu z coraz większą liczbą gości.

Najwięcej turystów pochodzi oczywiście ze Stanów Zjednoczonych.

Gubernator Scott powiedział: „Wspaniale jest ogłosić czwarty z rzędu rekordowy rok dla Stanu Wschodzącego Słońca. Naturalne piękno Florydy, dziewicze plaże, liczna atrakcje przyciągają rzesze turystów i dostarczają miejsc pracy dla naszych mieszkańców."

W roku 2013 Florydę odwiedziło prawie 94 mln. Jeśli chodzi o rok 2014, to VisitFlorida, szacuje, że 3,8 mln gości przybyło z Kanady a 11,5 mln z innych krajów. W tym roku, dzięki naciskom gubernatora Scotta, na promocję Florydy ma być przeznaczonych aż 17,5 mln dolarów. Przeciwnikiem tak dużego dofinansowania jest senator Jack Latvala, R-Clearwater, który uważa, że kolejna podwyżka nakładów na promocję może nie przynieść wcale znacznego wzrostu liczby turystów.

Newsletter

Zapisz się na newsletter!

Wypełnij formularz - bądź na bieżąco

Codziennie aktualne informacje i fachowe wiadomości z branży turystycznejWypełnij formularz *Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych, podanych w niniejszym formularzu, w celu wysyłania mi newslettera. Zostałem poinformowany / zostałam poinformowana, że tak wyrażoną zgodę mogę wycofać w dowolnym momencie, a jej wycofanie jest równie łatwe, jak jej wyrażenie.

*Wyrażam zgodę na przetwarzanie mojego adresu e-mail w celu otrzymywania wiadomości marketingowych. Zostałem poinformowany / zostałam poinformowana, że tak wyrażoną zgodę mogę wycofać w dowolnym momencie, a jej wycofanie jest równie łatwe, jak jej wyrażenie.