Reklama

Reklama

Reklama

czwartek, 12 marzec 2015 14:33

W styczniu Kubę odwiedziło ponad 380 tys. turystów

Napisane przez AG
Katedra w Hawanie Katedra w Hawanie archiwum cuba toursim board

Po ogłoszeniu przez Baracka Obamę i Raula Castro, normalizacji stosunków między Kubą a USA i złagodzeniu ograniczeń w podróżowaniu, rozwój turystyki na Kubie nabiera tempa. W pierwszym miesiącu roku, liczba turystów byłą większa o 16 proc, niż w styczniu roku 2014.

Niemal połowę z 371 160 gości zagranicznych, stanowili Kanadyjczycy (15,5 proc. więcej niż przed rokiem.). Mimo, że wielu Amerykanów nadal nie może podróżować na wyspę, to ich liczba również wzrosła, z 66 195 w styczniu 2014 , do 75 435 w styczniu tego roku. Rośnie też szybko liczba turystów niemieckich, brytyjskich, francuskich i włoskich.
Turystyka jest drugim w kolejności źródłem dochodów Kuby, w 2014 roku przyniosła 1 mld 890 mln dolarów
.

Newsletter

Zapisz się na newsletter!

Wypełnij formularz - bądź na bieżąco

Codziennie aktualne informacje i fachowe wiadomości z branży turystycznejWypełnij formularz *Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych, podanych w niniejszym formularzu, w celu wysyłania mi newslettera. Zostałem poinformowany / zostałam poinformowana, że tak wyrażoną zgodę mogę wycofać w dowolnym momencie, a jej wycofanie jest równie łatwe, jak jej wyrażenie.

*Wyrażam zgodę na przetwarzanie mojego adresu e-mail w celu otrzymywania wiadomości marketingowych. Zostałem poinformowany / zostałam poinformowana, że tak wyrażoną zgodę mogę wycofać w dowolnym momencie, a jej wycofanie jest równie łatwe, jak jej wyrażenie.