Reklama

Reklama

wtorek, 03 marzec 2015 08:19

Aleja Gwiazd powstanie w Wilnie

Napisane przez AG
Ulica Niemiecka w Wilnie Ulica Niemiecka w Wilnie AG

Aleja Gwiazd na wzór hollywodzkiej powstanie wzdłuż ulicy Niemieckiej (obecnie – Vokiečių).

Samorząd stolicy Litwy uzgadnia szczegóły projektu, według którego, uhonorowani tablicami mają być litewscu aktorzy i muzycy. Pierwsze tablice maja być odsłonięte w 2016 roku.
Idea zrodziła się rok temu, kiedy Tomas Augulis, Andrius Mamontovas, Džordana Butkutė, Povilas Meškėla, Kostas Smoriginas, Neda Malūnavičiūtė, Arina i Česlovas Gabalis razem zaśpiewali piosenkę "Atsiduok Vilniui" ("Oddaj siebie Wilnu"). Na pomysł Alei Gwiazd wpadli Andrius Mamontovas i Tomas Augulis.

Tomas Augulis powiedział: „Każdy wie o Alei Gwiazd w Hollywood. Taką aleję mają Berlin i Wiedeń. Chcieliśmy ten pomysł przenieść również do Wilna."

Autorką projektu betonowej płyty z odlanym w brązie nazwiskiem gwiazdy jest Dalia Pilkauskienė. Jesienią 2015 roku rozpocznie się remont ulicy Niemieckiej, natomiast wiosną 2016 r. odsłoniętych zostanie pięć pierwszych gwiazd.

Newsletter
Zapisz się na newsletter!

Wypełnij formularz - bądź na bieżąco

Codziennie aktualne informacje i fachowe wiadomości z branży turystycznejWypełnij formularz *Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych, podanych w niniejszym formularzu, w celu wysyłania mi newslettera. Zostałem poinformowany / zostałam poinformowana, że tak wyrażoną zgodę mogę wycofać w dowolnym momencie, a jej wycofanie jest równie łatwe, jak jej wyrażenie.

*Wyrażam zgodę na przetwarzanie mojego adresu e-mail w celu otrzymywania wiadomości marketingowych. Zostałem poinformowany / zostałam poinformowana, że tak wyrażoną zgodę mogę wycofać w dowolnym momencie, a jej wycofanie jest równie łatwe, jak jej wyrażenie.