Koniec dublowania składki na TFG
MM Sprzedaż imprez turystycznych drugiemu touroperatorowi w celu dalszej odsprzedaży nie będzie podlegała przepisom nowej ustawy. Według interpretacji PIT, składkę na TFG będzie musiał płacić tylko ten organizator, który podpisze umowę z klientem.
Czytaj więcej...
LOT nie chce być PUN PUT-em
Ustawa o imprezach turystycznych jest na tyle uciążliwa, że wielu przedsiębiorców rozważa wprowadzenie korekt w swojej działalności biznesowej, tak aby nie podlegać nowemu prawu.
Czytaj więcej...
O co chodzi w akcji "za pół ceny"
Zbliżają się dziesiąta rocznica pierwszej akcji „Poznań za pół ceny”. O tym, jak się rozwinęła, co dała miastu i jak jest kopiowana przez innych rozmawiamy z jej twórcą, Janem Mazurczakiem.
Czytaj więcej...
Smaki Europy we Wrocławiu
archiwum UM Wrocław Słoneczna pogoda, wakacje na horyzoncie i wiosna w pełni – to najlepszy czas na imprezy plenerowe. A mało która może konkurować z „Europą na widelcu” – festiwalem, który rozpocznie się wkrótce we Wrocławiu.
Czytaj więcej...
Sri Lanka liczy na Polaków
MM Polska jest dla Sri Lanki dość szybko rosnącym rynkiem turystyki przyjazdowej. W Warszawie po raz drugi zagościł roadshow zorganizowany przez Organizację Turystyczną Sri Lanki.
Czytaj więcej...
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • Koniec dublowania składki na TFG
  • LOT nie chce być PUN PUT-em
  • O co chodzi w akcji "za pół ceny"
  • Smaki Europy we Wrocławiu
  • Sri Lanka liczy na Polaków

Reklama

Reklama

czwartek, 19 luty 2015 09:09

Czechy, Polska, Słowacja i Węgry będą się wspólnie promować

Napisane przez AG
Uczestnicy spotkania w Szczyrbskim Jeziorze Uczestnicy spotkania w Szczyrbskim Jeziorze archiwum SACR

Przedstawiciele władz turystycznych państw Grupy Wyszehradzkiej podpisali Plan Marketingowy na rok 2015. Współpraca promocyjna ma dotyczyć Azji, Ameryki Płn. oraz krajów postsowieckich.

W Szczyrbskim Jeziorze, w Tatrach Wysokich na Słowacji spotkali się sekretarze stanu: ministerstwa transportu, budownictwa i rozwoju regionalnego Słowacji, ministerstwa rozwoju regionalnego Czech, ministerstwa sportu i turystyki Polski i ministerstwa gospodarki narodowej Węgier. Gospodarzem był sekretarz stanu Franciszek Palko, stronę polską reprezentował podsekretarz stanu Tomasz Jędrzejczak. Podpisali oni protokół regulujący wspólną promocję turystyki przyjazdowej do państw Grupy Wyszehradzkiej. Dzień wcześniej przedstawiciele narodowych organizacji turystycznych z tych czterech krajów (POT reprezentowała wiceprezes Elżbieta Wąsowicz-Zaborek), podpisali Plan Marketingowy na ten rok.
Skończyły się indywidualne, finansowane z pieniędzy unijnych, kampanie na rynku azjatyckim (Polska promował się w Chinach, Indiach i Japonii), cztery kraje spróbują więc w tym roku promować wspólnie region. Dodatkowe działania promocyjne mają być prowadzone w Korei południowej oraz Singapurze. Zacieśnienie współpracy ma dotyczyć lepszej niż dotychczas wymiany informacji, częstszych kontaktów i wspólnej promocji również na rynku amerykańskich oraz w krajach dawnego Związku Sowieckiego. Grupa Wyszehradzka posługuje się wspólnym logiem oraz hasłem „Odkryj Europę Środkową" oraz stroną internetową www.european-quartet.com, która będzie w ciągu roku aktualizowana w języku angielskim, rosyjskim, japońskim, chińskim i polskim.

W rozmowie z dziennikiem słowackim „SME", Tomasz Jędrzejaczak powiedział m.in. „Współpraca w dziedzinie turystyki między naszymi krajami będzie się rozwijać . W marcu, w Budapeszcie, szesnaście państw Europy środkowej i południowej podpisze umowę o współpracy z Chinami. Chcemy, jako Grupa Wyszehradzka, zdobyć jak najwięcej turystów z Chin."