Reklama

Reklama

Reklama

wtorek, 17 luty 2015 09:32

Święto gęsi we francuskim Sarlat

Napisane przez AG
Święto gęsi we francuskim Sarlat Atout France/Michel Laurent

W Dordogne, reprodukcje malowideł przedstawiających gęsi liczą 20 tysięcy lat. Tradycja zaś jedzenia pasztetu z gęsi jest mocno zakorzeniona. Każdego roku na początku marca, miejscowość Sarlat obchodzi święto gęsi.

Święto Sarlat Fest'oie w tym roku odbędzie się w dniach 7-8 marca. Goście będą mogli zobaczyć m.in. grupy gęsi, paradujące przez średniowieczne miasto, stoiska degustacyjne, zupa z gęsiej tuszy (lokalna tradycja), warsztaty i pokazy. Pasztet z gęsi i tradycyjna kuchnia będą przyrządzane przez najlepszych kucharzy z Sarlat, którzy tego dnia łączą swoją wiedzę i umiejętności, aby stworzyć najlepszy produkt. Świerszcze, szyja z gęsi z farszem, pierś z gęsi, mięso z okolic mostka gęsi, potrawka, rosół... Henri Miller mówił, że Sarlat była rajem dla Francuzów.

Newsletter

Zapisz się na newsletter!

Wypełnij formularz - bądź na bieżąco

Codziennie aktualne informacje i fachowe wiadomości z branży turystycznejWypełnij formularz *Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych, podanych w niniejszym formularzu, w celu wysyłania mi newslettera. Zostałem poinformowany / zostałam poinformowana, że tak wyrażoną zgodę mogę wycofać w dowolnym momencie, a jej wycofanie jest równie łatwe, jak jej wyrażenie.

*Wyrażam zgodę na przetwarzanie mojego adresu e-mail w celu otrzymywania wiadomości marketingowych. Zostałem poinformowany / zostałam poinformowana, że tak wyrażoną zgodę mogę wycofać w dowolnym momencie, a jej wycofanie jest równie łatwe, jak jej wyrażenie.