O co chodzi w akcji "za pół ceny"
Zbliżają się dziesiąta rocznica pierwszej akcji „Poznań za pół ceny”. O tym, jak się rozwinęła, co dała miastu i jak jest kopiowana przez innych rozmawiamy z jej twórcą, Janem Mazurczakiem.
Czytaj więcej...
Smaki Europy we Wrocławiu
archiwum UM Wrocław Słoneczna pogoda, wakacje na horyzoncie i wiosna w pełni – to najlepszy czas na imprezy plenerowe. A mało która może konkurować z „Europą na widelcu” – festiwalem, który rozpocznie się wkrótce we Wrocławiu.
Czytaj więcej...
Best Reisen: tania ezgotyka
Best Reisen Group udowadnia, że dzięki nowej strategii produktowej wyjazdy do dalekich krajów nie muszą być drogie.
Czytaj więcej...
Sri Lanka liczy na Polaków
MM Polska jest dla Sri Lanki dość szybko rosnącym rynkiem turystyki przyjazdowej. W Warszawie po raz drugi zagościł roadshow zorganizowany przez Organizację Turystyczną Sri Lanki.
Czytaj więcej...
"Tezy Fedyka" o promocji turystyki
Większa elastyczność, wyeliminowanie dublowania działań i wyraźne określenie wskaźników oraz odpowiedzialności za prowadzone działania – to niektóre z potrzeb naprawy polskiego systemu zarządzania promocją turystyczną.
Czytaj więcej...
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • O co chodzi w akcji "za pół ceny"
  • Smaki Europy we Wrocławiu
  • Best Reisen: tania ezgotyka
  • Sri Lanka liczy na Polaków
  • "Tezy Fedyka" o promocji turystyki

Reklama

Reklama

poniedziałek, 16 luty 2015 12:24

Abu Dabi – prawie 3,5 mln turystów w roku 2014

Napisane przez AG
Wejście do mariny w Abud Dabi Wejście do mariny w Abud Dabi archiwum visitabudhabi.ae

Turystyczne władze emiratu spodziewały się ok. 400 tysięcy mniej gości, a w porównaniu z rokiem 2013, liczba turystów wzrosła o 25 proc. W tym roku ich liczba powinna przekroczyć 3,5 mln.

Jasem Al. Darmaki, dyrektor zarządu turystyki i kultury Abu Dabi, powiedział: „Wyniki zeszłoroczne oraz trendy w turystyce, pozwalają nam optymistycznie myśleć o roku 2015, ale oczywiście będziemy monitorować sytuację na rynku turystycznym w regionie."

Rashid Aboobacker, starszy doradca w firmie TRI Consulting, dodał: „Wzrostowi liczby turystów w Abu Dabi, sprzyjają dwie rzeczy: rozbudowa linii kolejowych Etihad Rail oraz portu morskiego Khalifa Port oraz wzrost przyjazdów wypoczynkowych zwłaszcza z Chin i Indii."

Ze wspomnianych Indii, przyjechało do Abud Dabi najwięcej turystów – 231 702, to o 32 proc. więcej niż w roku 2013. Kolejne rynki zagraniczne to: Wielka Brytania, Niemcy, Chiny. Z pozostałych emiratów przyjechało ok. miliona gości, o 20 proc więcej niż rok wcześniej.
Średni pobyt w Abu Dabi to. 2.99 nocy, przychody w hotelarstwie wzrosły o 14 procent do 6,28 dirhamów (ok. 1,71 mld dolarów), z czego 3,26 mld dirhamów to przychody z noclegów (wzrost o 15 proc.) a 2,33 mld dirhamów – przychody z restauracji hotelowych.
Abu Dabi dysponuje obecnie 160 hotelami i obiektami noclegowymi, które oferują 28 374 pokoi.