Nie piszmy ustawy o POT?
Systemu promocji turystyki w Polsce nigdy nie było - trzeba go stworzyć od nowa. Potrzeba o wiele więcej niż jedynie nowelizacji ustawy o POT.
Czytaj więcej...
Co ma piernik do turystyki?
Jednym z gości III Forum Promocji Turystycznej będzie Andrzej Olszewski, twórca Żywego Muzeum Piernika. Opowie o tym, jak stworzyć produkt, który sam w sobie stanowi promocję dla miasta.
Czytaj więcej...
Promocja turystyki - co poszło źle
Trudno dziś uwierzyć w to, że na początku wieku na naszych rozwiązaniach w zarządzaniu promocją turystyczną wzorowały się inne kraje. Co poszło nie tak - dowiemy się na III Forum Promocji Turystycznej
Czytaj więcej...
Warszawa czarterem z Radomia
Prezes PPL powiedział, że Lotnisko w Radomiu rekomendowane jako komplementarne dla Lotniska Chopina – podała PAP.
Czytaj więcej...
Naprawa zarządzania promocją
archiwum prywatne Ile wiemy o tym, na czym polega system zarządzania promocją turystyczną? Jakich reform oczekuje środowisko? I jak wyglądają propozycje zmian, opracowane przez Wojciecha Fedyka?
Czytaj więcej...
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • Nie piszmy ustawy o POT?
  • Co ma piernik do turystyki?
  • Promocja turystyki - co poszło źle
  • Warszawa czarterem z Radomia
  • Naprawa zarządzania promocją

Reklama

Reklama

poniedziałek, 16 luty 2015 12:24

Abu Dabi – prawie 3,5 mln turystów w roku 2014

Napisane przez AG
Wejście do mariny w Abud Dabi Wejście do mariny w Abud Dabi archiwum visitabudhabi.ae

Turystyczne władze emiratu spodziewały się ok. 400 tysięcy mniej gości, a w porównaniu z rokiem 2013, liczba turystów wzrosła o 25 proc. W tym roku ich liczba powinna przekroczyć 3,5 mln.

Jasem Al. Darmaki, dyrektor zarządu turystyki i kultury Abu Dabi, powiedział: „Wyniki zeszłoroczne oraz trendy w turystyce, pozwalają nam optymistycznie myśleć o roku 2015, ale oczywiście będziemy monitorować sytuację na rynku turystycznym w regionie."

Rashid Aboobacker, starszy doradca w firmie TRI Consulting, dodał: „Wzrostowi liczby turystów w Abu Dabi, sprzyjają dwie rzeczy: rozbudowa linii kolejowych Etihad Rail oraz portu morskiego Khalifa Port oraz wzrost przyjazdów wypoczynkowych zwłaszcza z Chin i Indii."

Ze wspomnianych Indii, przyjechało do Abud Dabi najwięcej turystów – 231 702, to o 32 proc. więcej niż w roku 2013. Kolejne rynki zagraniczne to: Wielka Brytania, Niemcy, Chiny. Z pozostałych emiratów przyjechało ok. miliona gości, o 20 proc więcej niż rok wcześniej.
Średni pobyt w Abu Dabi to. 2.99 nocy, przychody w hotelarstwie wzrosły o 14 procent do 6,28 dirhamów (ok. 1,71 mld dolarów), z czego 3,26 mld dirhamów to przychody z noclegów (wzrost o 15 proc.) a 2,33 mld dirhamów – przychody z restauracji hotelowych.
Abu Dabi dysponuje obecnie 160 hotelami i obiektami noclegowymi, które oferują 28 374 pokoi.