Reklama

Reklama

Reklama

wtorek, 03 luty 2015 14:56

Mapa narciarskich tras biegowych Liptowa

Napisane przez MG
Trasa w okolicach Prybyliny Trasa w okolicach Prybyliny archiwum SACR

Miłośnicy narciarstwa biegowego mogą po raz pierwszy skorzystać z wydanej mapy szlaków narciarskich na Liptowie na Słowacji. Można ją odebrać za darmo w punktach informacji turystycznej lub w niektórych hotelach.

Petra Šuhajdová, menadżerka z Regionalnej Organizacji Turystycznej Regionu Liptov, powiedziała: „W ostatnich latach wzrosła liczba zwolenników narciarstwa biegowego. Postanowiliśmy wyjść na przeciw rosnącemu zainteresowaniu tą formą wypoczynku i wydać mapę tras biegowych. Oprócz czytelnej infografiki i map, podajemy na niej długość poszczególnych tras, wysokość przewyższeń do pokonania oraz podstawowe zasady bezpieczeństwa."

Wszystkie trasy turyści mogą pobrać za pomocą aplikacji mobilnej ze strony: www.visitliptov.sk Liptów (mapa.visitliptov.sk).

Darina Bartková, dyrektor Regionalnej Organizacji Turystycznej Regionu Liptov, dodała: „Liptów to nie tylko trasy zjazdowe, nasz region oferuje turystom szeroki wachlarz sportów zimowych. Chcemy przypomnieć o narciarstwie biegowym propagować je i połączyć wszystkie szlaki oraz dać turystom pełną informację o narciarstwie biegowym w Liptowie."

Region oferuje biegaczom 18 tras o łącznej długości ponad 70 kilometrów.

Darina Bartková, skomentowała: "Możemy się pochwalić najdłuższą trasą w Tatrach Zachodnich: haj- Srečany-Dolinky-Žiar, która ma długość 10,7 km. Największe przewyższenie ma aż 247 metry. Najwięcej tras biegowych Liptowa jest w Niskich Tatrach – 8."

Newsletter

Zapisz się na newsletter!

Wypełnij formularz - bądź na bieżąco

Codziennie aktualne informacje i fachowe wiadomości z branży turystycznejWypełnij formularz *Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych, podanych w niniejszym formularzu, w celu wysyłania mi newslettera. Zostałem poinformowany / zostałam poinformowana, że tak wyrażoną zgodę mogę wycofać w dowolnym momencie, a jej wycofanie jest równie łatwe, jak jej wyrażenie.

*Wyrażam zgodę na przetwarzanie mojego adresu e-mail w celu otrzymywania wiadomości marketingowych. Zostałem poinformowany / zostałam poinformowana, że tak wyrażoną zgodę mogę wycofać w dowolnym momencie, a jej wycofanie jest równie łatwe, jak jej wyrażenie.