Reklama

Reklama

Reklama

wtorek, 03 luty 2015 13:57

Tajlandia - ponad 2,6 mln turystów w styczniu

Napisane przez AG

W pierwszym miesiącu 2015 roku, Tajlandię odwiedziło 2,65 mln turystów zagranicznych, co oznacza wzrost w porównaniu ze styczniem 2013 roku o 15,9 proc.

Przychody z turystyki w styczniu tego roku wyniosły 120 mld batów, co z kolei oznacza wzrost w porównaniu z pierwszym miesiącem 2013 roku o 12,7 proc.
Te wyniki optymistycznie nastrajają i ministerstwo turystyki Tajlandii spodziewa się równie wysokich wzrostów w całym pierwszym kwartale tego roku. Spodziewana jest zwłaszcza duża liczba gości z Chin, gdzie zacznie się niedługo noworoczny sezon urlopowy i gdzie trwa moda na wyjazdy właśnie do Tajlandii.

H.E. Kobkarn Wattanavrangkul, minister turystyki i sportu, powiedział: „Bardzo dobre wyniki styczniowe przypisujemy wzrostowi liczby pasażerów na naszych międzynarodowych lotniskach oraz wzrostowi liczby turystów z Chin, które są dla nas najważniejszym i największym rynkiem. Spodziewamy się, że trend wzrostowy zostanie utrzymany w pierwszym kwartale, zwłaszcza w lutym – nadchodzi Księżycowy Nowy Rok w Chinach, czas tradycyjnych urlopów."

Newsletter

Zapisz się na newsletter!

Wypełnij formularz - bądź na bieżąco

Codziennie aktualne informacje i fachowe wiadomości z branży turystycznejWypełnij formularz *Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych, podanych w niniejszym formularzu, w celu wysyłania mi newslettera. Zostałem poinformowany / zostałam poinformowana, że tak wyrażoną zgodę mogę wycofać w dowolnym momencie, a jej wycofanie jest równie łatwe, jak jej wyrażenie.

*Wyrażam zgodę na przetwarzanie mojego adresu e-mail w celu otrzymywania wiadomości marketingowych. Zostałem poinformowany / zostałam poinformowana, że tak wyrażoną zgodę mogę wycofać w dowolnym momencie, a jej wycofanie jest równie łatwe, jak jej wyrażenie.