Reklama

Reklama

Reklama

poniedziałek, 02 luty 2015 11:59

Najlepsi rzeźbiarze lodowi świata gościli na Hrebienku

Napisane przez AG
Lodowy Manhattan na Hrebienku Lodowy Manhattan na Hrebienku archiwum SACR

Trzecia edycja nieoficjalnych mistrzostw świata w rzeźbiarstwie lodowym „Tatry Ice Master" odbyła się w ubiegły weekend na Hrebienku nad Starym Smokowcem, w słowackiej części Tatr Wysokich.

W zawodach, które zapowiadaliśmy w waszejTurystyce.pl (patrz: Mistrzostwa świata lodowych rzeźbiarzy w Starym Smokowcu), wzięły udział ekipy z dziesięciu krajów, które zużyły 47 ton brył lodowych. Ich zmagania oglądało ponad 19 tysięcy widzów.

Lenka Maťašovská, dykektor wykonawczy regionalnej organizacji ruchu turystycznego regionu Vysoke Tatry, powiedziała: „Jesteśmy mile zaskoczeni, ze przez trzy dni, Hrebienok odwiedziło ponad 19 tys. ludzi. Postawiliśmy na międzynarodową obsadę i to się sprawdziło. Co prawda zawodnicy z Japonii, Tajlandii i Malezji, musieli przebyć do nas długą drogę, ale wyjeżdżają z trofeami. Zespół japoński z dobył w piątek i sobotę drugie miejsce, zespół z Malezji – trzecie w niedzielę. Drużyna z Tajlandii w niedzielę zdobył nagrodę publiczności."

Artyści mierzyli się z trzema zadanymi tematami rzeźb. W piątek tematem były „Niedźwiedzie", na podium stanęły zespoły: Wielka Brytania, Japonia, Rosja. W sobotę tematem był „Kraj, z którego pochodzę" – wygrała Finlandia, przed Japonią i Słowacją. Niedzielny temat, najbardziej oczekiwany brzmiał „Abstrakcja – temat dowolny". Wygrali Rosjanie, przed Brytyjczykami i Malezją. Nagrody publiczności wygrali: w piątek i sobotę – Słowacy, w niedzielę zawodnicy z Malezji.
Ogromnym powodzeniem cieszyły się, wykonane poza konkursem, paryska katedra Notrre Dame oraz drapacze chmur nowojorskiego Manhattanu.

Newsletter

Zapisz się na newsletter!

Wypełnij formularz - bądź na bieżąco

Codziennie aktualne informacje i fachowe wiadomości z branży turystycznejWypełnij formularz *Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych, podanych w niniejszym formularzu, w celu wysyłania mi newslettera. Zostałem poinformowany / zostałam poinformowana, że tak wyrażoną zgodę mogę wycofać w dowolnym momencie, a jej wycofanie jest równie łatwe, jak jej wyrażenie.

*Wyrażam zgodę na przetwarzanie mojego adresu e-mail w celu otrzymywania wiadomości marketingowych. Zostałem poinformowany / zostałam poinformowana, że tak wyrażoną zgodę mogę wycofać w dowolnym momencie, a jej wycofanie jest równie łatwe, jak jej wyrażenie.