Reklama

Reklama

Reklama

sobota, 31 styczeń 2015 15:42

2014 - kolejny dobry rok turystyki w Turcji

Napisane przez AG
Biblioteka w Efezie Biblioteka w Efezie AG

Turcję odwiedziło w ubiegłym roku 41,4 mln turystów (o 5,6 proc więcej niż w roku 2013). Przychody z turystyki w Turcji w 2014 roku wzrosły o 6,2 proc., w porównaniu do roku 2013 i wyniosły 34,3 mld dolarów.

Turecki Urząd Statystyczny (TurkStat) podał w piątek wyniki dotyczące ruchu turystycznego w tym kraju. Chociaż ostatni kwartał nie był udany (spadek przychodów w stosunku do czwartego kwartału roku 2013 o 1,3 proc.), to wyniki pierwszych dziewięciu miesięcy dały ostateczny pozytywny wynik.
Spośród wspomnianych 41,4 turystów, którzy odwiedzili Turcję w ubiegłym roku, 35,8 mln to turyści zagraniczni a 5,6 mln – krajowi. Aż 81,5 proc. przychodów zapewnili ci pierwsi.
Turyści indywidualni wydali 26,3 mld, grupowi – 8,3 mld. Turysta zagraniczny wydał w ubiegłym roku w Turcji, średnio 775 dolarów, natomiast odwiedzający swoja ojczyznę Turcy mieszkający na emigracji – 1 130 dolarów.
Jednocześnie, Turcy wypadli na podróże zagraniczne 5,47 mld dolaró1), to jest 4,1 proc. więcej niż rok wcześniej.

Newsletter

Zapisz się na newsletter!

Wypełnij formularz - bądź na bieżąco

Codziennie aktualne informacje i fachowe wiadomości z branży turystycznejWypełnij formularz *Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych, podanych w niniejszym formularzu, w celu wysyłania mi newslettera. Zostałem poinformowany / zostałam poinformowana, że tak wyrażoną zgodę mogę wycofać w dowolnym momencie, a jej wycofanie jest równie łatwe, jak jej wyrażenie.

*Wyrażam zgodę na przetwarzanie mojego adresu e-mail w celu otrzymywania wiadomości marketingowych. Zostałem poinformowany / zostałam poinformowana, że tak wyrażoną zgodę mogę wycofać w dowolnym momencie, a jej wycofanie jest równie łatwe, jak jej wyrażenie.