Reklama

Reklama

Reklama

środa, 28 styczeń 2015 09:14

Ponad 1,1 mld turystów na świecie

Napisane przez AG
Jeden z hoteli tureckich Jeden z hoteli tureckich AG

W 2014 roku odnotowano na świecie 1,138 mld turystów międzynarodowych, to o 4,7 proc. więcej niż w roku 2013.

Dane najnowszego barometru Światowej Organizacji Turystycznej (UNWTO) pokazują, że w ubiegłym roku po świecie podróżowało między krajami aż 51 mln ludzi więcej niż rok wcześniej. To już piąty rok z rzędu, licząc od kryzysowego roku 2009, ze wzrostem liczby w światowej turystyce. UNWTO przewiduje, że wzrost ten w roku 2015 wyniesie ok. 3-4 proc.

 

Taleb Rifai, sekretarz generalny UNWTO powiedział: „W ostatnich latach turystyka światowa dowiodła, że jest zadziwiająco silną i prężną gałęzią gospodarki oraz fundamentem ożywienia gospodarki, przynoszącym do budżetów miliardy dolarów oraz tworzącym miliony miejsc pracy. To ważne dla państw na całym świecie, ale szczególnie dla Europy, która walczy by wyjść z jednego z najgorszych okresów gospodarczych w historii."

Jeśli chodzi o poszczególne regiony, to zanotowały one następujące wzrosty liczby turystów międzynarodowych: Ameryka Płn. i Płd. (+7 proc.), Azja i region Oceanu Spokojnego (+5 proc.), Europa (+4 proc.), Bliski Wschód (+4 proc.) i Afryka (+2 proc.) urósł przy nieco bardziej niewielkim kroku. Sama Ameryka Północna odnotował wzrost o 8 proc., Północno – Wschodnia Azja, Północna Europa, Europa Południowa i Karaiby zaś – o 7 proc.

Newsletter

Zapisz się na newsletter!

Wypełnij formularz - bądź na bieżąco

Codziennie aktualne informacje i fachowe wiadomości z branży turystycznejWypełnij formularz *Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych, podanych w niniejszym formularzu, w celu wysyłania mi newslettera. Zostałem poinformowany / zostałam poinformowana, że tak wyrażoną zgodę mogę wycofać w dowolnym momencie, a jej wycofanie jest równie łatwe, jak jej wyrażenie.

*Wyrażam zgodę na przetwarzanie mojego adresu e-mail w celu otrzymywania wiadomości marketingowych. Zostałem poinformowany / zostałam poinformowana, że tak wyrażoną zgodę mogę wycofać w dowolnym momencie, a jej wycofanie jest równie łatwe, jak jej wyrażenie.