Reklama

Reklama

Reklama

wtorek, 20 styczeń 2015 10:52

2014 - rekordowy rok w turystyce czeskiej

Napisane przez AG
Widok na Hradczany Widok na Hradczany AG

W 2014 roku rekordowa liczba 8,08 mln turystów zagranicznych odwiedziła Czechy, to o 3 proc. więcej niż rok wcześniej.

Jak ujawniły czeski urząd statystyczny oraz firma consultingowa Mag Consulting, liczba turystów krajowych spadła o mniej więcej 2-3 proc. w porównaniu z rokiem 2013.

Jaromír Beránek, analityk z Mag Consulting powiedział: „ Jeśli chodzi o liczbę wykupionych noclegów, to rok ubiegły nie był już tak udany. Spadła ona w porównaniu do roku 2013 o 2 proc. i wyniosła 42,4 mln."
Niższa również byłą liczba noclegów wykupionych przez turystów krajowych. Odnotowano ich 15,5 mln, oznacza to spadek w porównaniu do poprzedniego roku o 1 proc.
Jaromír Beránek podkreślił: „Mniejsza liczna noclegów wykupionych przez turystów krajowych, jest wynikiem większego zainteresowania Czechów wyjazdami zagranicznymi."
Przychody z turystyki przyjazdowej w Cechach w zeszłym roku, przekroczyły rekordowy poziom z roku 2007, kiedy wyniosły prawie 140 mld czeskich koron.

Newsletter

Zapisz się na newsletter!

Wypełnij formularz - bądź na bieżąco

Codziennie aktualne informacje i fachowe wiadomości z branży turystycznejWypełnij formularz *Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych, podanych w niniejszym formularzu, w celu wysyłania mi newslettera. Zostałem poinformowany / zostałam poinformowana, że tak wyrażoną zgodę mogę wycofać w dowolnym momencie, a jej wycofanie jest równie łatwe, jak jej wyrażenie.

*Wyrażam zgodę na przetwarzanie mojego adresu e-mail w celu otrzymywania wiadomości marketingowych. Zostałem poinformowany / zostałam poinformowana, że tak wyrażoną zgodę mogę wycofać w dowolnym momencie, a jej wycofanie jest równie łatwe, jak jej wyrażenie.