Reklama

Reklama

Reklama

wtorek, 20 styczeń 2015 08:45

Ponad 6 mln turystów odwiedziło Tunezję w 2014 roku

Napisane przez AG
Festiwal Sahary Festiwal Sahary archiwum ONTT

W ubiegłym roku Tunezyjczycy wybrali nowy parlament i nowego prezydenta Republiki, zaś w turystyce – kraj ten odwiedziło ponad sześć milionów turystów.

Jeśli chodzi o Polaków, to zanotowano wzrost aż o 24 proc. w stosunku do roku 2013. Polacy, podobnie, jak turyści z innych krajów, docenili to, ze w Tunezji, oprócz tradycyjnego wypoczynku na nadmorskich plażach i zwiedzania historycznych zabytków lub Sahary, mieli możliwość zabawy na licznych imprezach i festiwalach. W ubiegłym roku najważniejszymi imprezami były: Festiwal muzyki elektronicznej „Elektroniczne wydmy", wręczenie nagród ministra turystyki Tunezji dla osób i instytucji promujących Tunezję Tunisia Award, galeria street artu „Djerbahood" w miasteczku EErriadh na Dżerbie, festiwal muzyki i sztuk wizualnych „Ephemere" „Ephemere" na plaży w Hammamet, Festiwal Sahary w Douz, Festiwal kolorów HOLI, festiwal muzyki symfonicznej w El Jem.

 

Newsletter

Zapisz się na newsletter!

Wypełnij formularz - bądź na bieżąco

Codziennie aktualne informacje i fachowe wiadomości z branży turystycznejWypełnij formularz *Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych, podanych w niniejszym formularzu, w celu wysyłania mi newslettera. Zostałem poinformowany / zostałam poinformowana, że tak wyrażoną zgodę mogę wycofać w dowolnym momencie, a jej wycofanie jest równie łatwe, jak jej wyrażenie.

*Wyrażam zgodę na przetwarzanie mojego adresu e-mail w celu otrzymywania wiadomości marketingowych. Zostałem poinformowany / zostałam poinformowana, że tak wyrażoną zgodę mogę wycofać w dowolnym momencie, a jej wycofanie jest równie łatwe, jak jej wyrażenie.