Reklama

Reklama

Reklama

poniedziałek, 19 styczeń 2015 13:46

Szczyt Karnawału w Wiedniu

Napisane przez AG
Bal Właścicieli Kawiarni Bal Właścicieli Kawiarni Prochart

Odbyły się niektóre z wielkich balów, np. Bal Sylwestrowy w Hofburgu czy Bal Kwiatowy organizowany w tym roku w duchu „150-lecia promenady Ringstrasse".

Przed zainteresowanymi znane na całym świecie bale grup zawodowych: jak np. Bal Myśliwych (26 stycznia Bal Lekarzy (31 stycznia.) oraz Bal Prawników (14lutego).
Natomiast Bal Właścicieli Kawiarni (Kaffeesiederball) (6 lutego) zaliczany jest do wyjątkowo nastrojowych. Co roku przyciąga on około 5 000 turystów do wiedeńskiego Hofburgu i znajdujących się w nim Sal Redutowych. Legendarny jest także Bal w Operze (Opernball) (12 lutego), odbywający się w Wiedeńskiej Operze Państwowej (Wiener Staatsoper).
Filharmonicy Wiedeńscy zapraszają na swój bal (22 stycznia) do Wiedeńskiego Towarzystwa Muzycznego (Wiener Musikverein). Muzycy tej światowej sławy orkiestry zagrają na instrumentach jednak tylko podczas inauguracji balu.
Najsłodszym balem będzie Bal Cukierkowy (13 lutego) w wiedeńskiej sali koncertowej Wiener Konzerthaus. Bal ten jest znany ze swojej nieformalnej atmosfery pełnej humoru. Z kolei w lokalu Kursalon Wien, w którym przed laty swoje sukcesy świętowali bracia Straussowie, dziś podczas Balu Johanna Straussa można tańczyć walca do białego rana (14 lutego)

Newsletter

Zapisz się na newsletter!

Wypełnij formularz - bądź na bieżąco

Codziennie aktualne informacje i fachowe wiadomości z branży turystycznejWypełnij formularz *Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych, podanych w niniejszym formularzu, w celu wysyłania mi newslettera. Zostałem poinformowany / zostałam poinformowana, że tak wyrażoną zgodę mogę wycofać w dowolnym momencie, a jej wycofanie jest równie łatwe, jak jej wyrażenie.

*Wyrażam zgodę na przetwarzanie mojego adresu e-mail w celu otrzymywania wiadomości marketingowych. Zostałem poinformowany / zostałam poinformowana, że tak wyrażoną zgodę mogę wycofać w dowolnym momencie, a jej wycofanie jest równie łatwe, jak jej wyrażenie.