Reklama

Reklama

Reklama

wtorek, 13 styczeń 2015 15:42

Rusza czarna trasa z Łomnickiego Siodła

Napisane przez AG
Widok znad Skalnego Stawu na Łomnickie Siodło Widok znad Skalnego Stawu na Łomnickie Siodło archiwum SACR

W najbliższą sobotę, 17 stycznia, otwarta zostanie czarna trasa zjazdowa o długości 1240 m, z Łomnickiego Siodła na wysokości 2190 m nad Skalny Staw (przewyższenie wynosi 439 metrów).

Prowadząca nad Skalny Staw, do górnej stacji gondoli, trasa ma nachylenie 46,91 proc. Tuż przy stacji i restauracji, łączy się z czerwoną trasą, która ma długość 5,5 km i prowadzi do samej Tatrzańskiej Łomnicy. Całkowite przewyższenie z Łomnickiego Siodła na dół wynosi 1300 metrów. Na razie pokrywa śnieżna ma grubość 100 cm, Stok jest ratrakowany i monitorowany przez Horską Służbę (odpowiednik naszego TOPR) na wypadek zagrożenia lawinowego.
Na stoku znajduje się także tzw. Francuska mulda, położona w południowo-zachodniej części zbocza trasa freeridowa o długości 1380 metrów i przewyższeniu 408 m. Na niej zalega obecnie ok 150 cm śniegu.
www.vt.sk

Newsletter

Zapisz się na newsletter!

Wypełnij formularz - bądź na bieżąco

Codziennie aktualne informacje i fachowe wiadomości z branży turystycznejWypełnij formularz *Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych, podanych w niniejszym formularzu, w celu wysyłania mi newslettera. Zostałem poinformowany / zostałam poinformowana, że tak wyrażoną zgodę mogę wycofać w dowolnym momencie, a jej wycofanie jest równie łatwe, jak jej wyrażenie.

*Wyrażam zgodę na przetwarzanie mojego adresu e-mail w celu otrzymywania wiadomości marketingowych. Zostałem poinformowany / zostałam poinformowana, że tak wyrażoną zgodę mogę wycofać w dowolnym momencie, a jej wycofanie jest równie łatwe, jak jej wyrażenie.